Gdańsk  58 785 12 12

Gdynia   58 785 11 11
Formularz kontaktowy
Zaznacz z jakiej inwestycji interesują Cię oferty *
Gdańsk
Gdynia
Zadaj pytanie *
Wybierz biuro sprzedaży, z którym chcesz się skontaktować *
Biuro sprzedaży
Dane biura
wybierz biuro
GDAŃSK ŚRÓDMIEŚCIE
GH Madison (parter)
80-850, ul. Rajska 10
Tel. 58 766 75 00
e-mail: cn.madison@hossa.gda.pl
godz. otwarcia: pn-sob 9-21,nd 10-20
GDAŃSK WRZESZCZ
80-266, Al.Grunwaldzka 190
tel. 58 782 68 01
fax 58 782 68 03
e-mail: cn.gdansk@hossa.gda.pl
godz. otwarcia: pn-pt 10.30-18.30
GDAŃSK MORENA
Centralpark, ul. Rakoczego
tel. 58 736 59 60
fax 58 736 59 61
e-mail: cn.centralpark@hossa.gda.pl
godz. otwarcia: pn-pt 10.30-18.30
GDYNIA CENTRUM
81-395, ul. Władysława IV 43
tel. 58 620 92 33
fax 58 785 10 99
e-mail: cn.gdynia@hossa.gda.pl
godz. otwarcia: pn-pt 9-18
GDYNIA CHYLONIA
81-225, ul. Morska 174/1L
tel. 58 622 25 33
fax 58 622 25 33
e-mail: cn.morska@hossa.gda.pl
godz. otwarcia: pn-pt 10.30-18.30
Prosimy o podanie danych kontaktowych *
Imie i nazwisko *
Adres e-mail *
Nr telefonu *
Pytanie kontrolne - zabezpieczenie przed robotami internetowymi *:
Jaki jaki jest adres strony na której aktualnie się znajdujesz?
Jeśli zgadza się otrzymywać w postaci newslettera najnowsze informacje o nowych ofertach i promocjach, zaznacz poniżej
Tak, zgadzam się
Blog

Jak szybko sprzedać mieszkanie - home staging

 

 Jak szybko sprzedać mieszkanie – home staging 

Zgodnie z informacją Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami od lat Polacy najchętniej inwestują w nieruchomości, kruszce i walutę. Pokazuje to że do inwestycji podchodzimy ostrożnie. Wolimy raczej chronić nasze oszczędności, niż podejmować ryzyko i je pomnażać. Zakup nieruchomości to często inwestycja życia, ale zdarzają się takie sytuacje, że potrzebujemy szybko upłynnić ten kapitał. Chcemy zmienić mieszkanie na większe, zmieniamy miejsce zamieszkania – w wielu sytuacjach możemy chcieć sprzedać naszą nieruchomość. Okazuje się, że taka transakcja może zająć sporo czasu. Jak szacują analitycy portalu morizon.pl, na sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym trzeba poczekać od 3 do 6 miesięcy w zależności od stanu mieszkania, jego metrażu czy lokalnego rynku nieruchomości. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą szybciej znaleźć nabywców. Technika, która pozwala przyspieszyć sprzedaż mieszkania, to home staging.
Home staging – ceniona technika marketingowa (nagłówek h2)
Ostatnie lata to czas dużego przyspieszenia na rynku mieszkaniowym. W tej chwili łącznie powstaje w Polsce ok. 800 tys. mieszkań! Wystawienie ogłoszenia z ofertą nieruchomości na rynku wtórnym i oczekiwanie na nabywcę to zdecydowanie za mało. Pomóc może home staging. Polega on na tym, by przygotować sprzedawaną nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu w taki sposób, by zainteresować jak największą liczbę osób. Warto przy tym podkreślić, że wszelkie działania w ramach techniki home stagingu powinny być niskokosztowe – nie chodzi tu o przeprowadzenie gruntownego remontu i utopienie sporej kwoty w odnowienie mieszkania, które zamierzamy sprzedać. Jest to działanie marketingowe sprowadzające się do wykonania kilku prostych czynności podkreślających atuty sprzedawanej nieruchomości. Podkreślmy, że z techniki home stagingu agenci nieruchomości z powodzeniem korzystają już od prawie 50 lat (za początek wskazuje się rok 1972). Zastosowanie tej metody nie tylko przyspiesza sprzedaż mieszkania, ale pozwala także negocjować wyższą cenę.

Home staging – dlaczego to działa? 

Działania w ramach home stagingu mają przede wszystkim uwydatnić zalety sprzedawanej nieruchomości, a po drugie sprawić, by była ona jak najbardziej neutralna, tzn. pokazać mieszkanie czy dom w taki sposób, by każdy potencjalny nabywca mógł rozważyć zamieszkanie w nim. Dlaczego home staging działa? Ponieważ wykorzystuje emocje nabywców – trzeba tylko pokazać im mieszkanie w taki sposób, by już zaczęli układać w głowie, jak będzie wyglądać w nim ich przyszłe życie. Stosując kilka prostych technik, możesz znacznie ułatwić przyszłym nabywcom uruchomienie pozytywnych procesów, a ostatecznie podjęcie decyzji zakupowej. Pamiętaj, że dziś czas to pieniądz. Jeśli sprzedajesz mieszkanie i pokazujesz, że wymaga remontu – stracisz klienta. On chce kupić lokal, w którym może zamieszkać od zaraz. Pokaż mu swoje mieszkanie w taki sposób, by poczuł się, że zaczyna nowe życie, a chętnie zapłaci nawet więcej, niż warta jest nieruchomość.

Złote zasady home stagingu

Technika ta zyskuje sobie w Polsce coraz większą rzeszę zwolenników. Często taką usługę oferują agencje pośrednictwa nieruchomościami. Home staging, aby był skuteczny, powinien zostać przeprowadzony profesjonalnie. Jakich zasad się trzymać, by jak najszybciej sprzedać mieszkanie?
 Myśl o mieszkaniu jak o produkcie – zapomnij o tym, jakie wspomnienia wiążesz z dawnym mieszkaniem. Przygotowując je na sprzedaż, musisz postarać się o to, by pozbyć się własnych upodobań. Staraj się odpersonalizować pomieszczenia. Usuń z nich wszystkie rzeczy osobiste, pamiątki. Pomyśl o zneutralizowaniu kolorystyki i odsłonięciu okien. Home staging stawia na jasne, przestronne wnętrza.
 Wyrzucaj bez sentymentów – im więcej wolnej przestrzeni, tym lepiej. Pomieszczenia powinny wyglądać na przestronne i funkcjonalne. Wszystkie przedmioty uszkodzone lub wymagające naprawy, najlepiej po prostu wyrzucić.
 Tanie sposoby odnowienia mieszkania – jeśli chcesz przekonać klienta, że mieszkanie jest jak nowe, nie bój się zainwestować w odświeżenie poszczególnych pomieszczeń. Specjaliści od home stagingu doradzają, by skupić się na wnętrzach tj. łazienka i kuchnia. Możesz zdecydować się na wymianę frontów mebli, przemalowanie jednej ze ścian czy zakup nowych dodatków, które nadadzą wnętrzu nowego blasku.
 Poproś o obiektywną opinię – w ramach home stagingu przygotowujesz mieszkanie tak naprawdę „dla każdego”. Jeśli zastanawiasz się, czy przyjęte przez Ciebie rozwiązania są słuszne, poproś kogoś postronnego o wyrażenie opinii. Nie wiesz, kogo zapytać o zdanie? Możesz wykorzystać możliwości, jakie stwarza internet.
To tylko kilka prostych wskazówek, którymi możesz kierować się, jeśli decydujesz się przygotować mieszkanie na sprzedaż zgodnie z zasadami home stagingu. Czy to się opłaca? Pamiętaj, że żyjemy w kulturze wizualnej. Jak pokazują statystyki na temat skuteczności tej techniki, kupujący ocenia oglądane mieszkanie w ciągu 7-10 sekund po jego zobaczeniu. Co 3 nabywca przymknie oko na usterki techniczne i inne wady nieruchomości, jeśli wnętrze mu się spodoba. Kiedy sprzedajesz mieszkanie, oddajesz innym nie tylko cztery ściany – sprzedajesz innym miejsce do realizacji ich własnych marzeń i planów.
Sprawdź w co inwestyją Polacy:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sprawdz-w-co-inwestuja-polacy-a-w-co,126,0,2392190.html