Proszę obrócić urządzenie

Aktualności

30.05.2023

Aktywnie pod chmurką, czyli jak korzystać z czasu wolnego na osiedlu

Biologii nie da się oszukać – do życia potrzebujemy i słońca, i tlenu, a i odrobina ruchu dobrze na nas wpływa. Właśnie dlatego wraz z nadejściem ciepłych, wiosennych dni masowo wychodzimy na dwór. Dobrze jest w tej sytuacji mieć w sąsiedztwie infrastrukturę umożliwiającą przyjemną aktywność na świeżym powietrzu.

A jakie możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu oferuje mieszkańcom Chwarzno-Wiczlino?

Niewątpliwym dobrodziejstwem, nie tylko dla sportowców, jest bliskość Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Mieszkańcy Sokółki Zielenisz czy Chwarzno Polanek mają wejście do lasu praktycznie pod domem. Mogą więc dowoli korzystać ze ścieżek turystycznych, planując wędrówki piesze bądź wycieczki rowerowe, np. do Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo”. W tym kontekście warto wspomnieć o nowo powstającym osiedlu Welocity Wiczlino, którego projekt obejmuje udogodnienia dla cyklistów, m.in. wiaty rowerowe czy stację do naprawy jednośladów.

Teren rekreacyjny – Zielona Dolina

Same osiedla również posiadają elementy zachęcające do rekreacji i sportu. Przykładem są siłownie zewnętrzne. Mieszkańcy wspomnianej Sokółki Zielenisz mają do dyspozycji zewnętrzną strefę fitness, wyposażoną w różnorodny sprzęt, rozwijający różne partie mięśni. Podczas treningu rodziców dzieci mogą korzystać z przeróżnych atrakcji, jakie oferuje teren rekreacyjny Zielona Dolina. Przestrzeń ta stanowi rozległy park otoczony leśną kurtyną wyposażony w różnorodne urządzenia zabawowe i zabawki. Skwery wypoczynkowe, linarium, tyrolka i place zabaw przeznaczone są dla różnych grup wiekowych.

Gry i zabawy

Świetną opcją wykorzystania wolnych chwil pod chmurką jest także teren sportowy przy ul. Chwarznieńskiej, gdzie mieszkańcy mogą korzystać do woli z boisk do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki plażowej, stołu do ping-ponga. Możliwości jest więc wiele, a każdy wybór – dobry!

Wiczlino-Ogród to kolejny przykład osiedla, na którym panują idealne warunki do spędzania czasu pod chmurką. Na najmłodszych czekają różnorodne place zabaw rozmieszczone w różnych zakątkach osiedla. Prócz nich dla dzieci i młodzieży powstał rozległy teren rekreacyjny z placem zabaw, tyrolką oraz boiskiem do streetballa.

Park Chwarzno

Jednym z miejskich parków na terenie dzielnicy jest zmodernizowany Park Chwarzno – urokliwy, spokojny zielony obszar położony w miejscu dawnych dworskich zabudowań. To niezwykle ciekawy, ocalały i zrewitalizowany fragment Chwarzna-Wiczlina, który opowiada o historii dworków za pomocą tablic informacyjnych znajdujących się wzdłuż trasy spacerowej. Prócz licznych terenów sprzyjającym spacerom na świeżym powietrzu coraz popularniejszą formą aktywności jest tu jazda konna. Stajnia Wiczlino Niemotowo oferuje przejażdżki na różnym poziomie, od lonży dla początkujących po jazdę na placu dla zaawansowanych, a także wyprawy w teren.

Uroki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Chwarzno-Wiczlino jest największą i jedną z najbardziej zielonych dzielnic Gdyni. Znaczną część jej obszaru pokrywają łąki i lasy TPK. Bliskość terenów zielonych, doskonałe warunki do rekreacji i dobrosąsiedzki klimat to jedne z największych zalet, które zdaniem mieszkańców wpływają na jakość ich życia. Ta niezwykle szybko rozwijająca się – jako samowystarczalna dzielnica ma do zaoferowania o wiele więcej. Niezwykle istotna jest tu dostępność szerokiej oferty placówek edukacyjnych oraz bogatej infrastruktury handlowo-usługowej. Coraz większym atutem jest też dobre skomunikowanie z resztą obszaru metropolitalnego (niedawne otwarcie Trasy Kaszubskiej).