Proszę obrócić urządzenie

Firma

DOŚWIADCZENIE I WIARYGODNOŚĆ

W ciągu ponad 30 lat swojego istnienia Grupa Inwestycyjna Hossa zrealizowała ponad 40 projektów, obejmujących nieruchomości mieszkalne, biurowe, handlowo-usługowe i hotelowe. Niezmiennie cieszymy się opinią rzetelnego partnera wśród klientów, kontrahentów i społeczności Gdańska, Gdyni i Sopotu.
Zaufało nam kilkanaście tysięcy klientów, którzy doceniają różne aspekty naszych inwestycji, począwszy od jakości materiałów, poprzez rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne, aż po kompleksowe podejście do realizowanych projektów. Jesteśmy też dumni z kilkudziesięciu wyróżnień branżowych, w tym Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Najlepszej Gdańskiej Realizacji Architektonicznej 2011-2015 (Garnizon).

DOŚWIADCZENIE                 I WIARYGODNOŚĆ

ODPOWIEDZIALNOŚĆ I WIZJA

Myślimy długofalowo – projekty tworzymy z dbałością o to, by oddane przez nas realizacje były harmonijnie wkomponowane w tkankę miejską, a zarazem stanowiły jej żywą część przez wiele lat. Wykorzystując nasze doświadczenie i know-how, kreujemy przyjazne miejsca, które sprzyjają integracji i spontanicznym spotkaniom. Właśnie dlatego we wszystkich naszych projektach ważnymi elementami są wspólne przestrzenie do rekreacji, zabawy czy relaksu, a także dostęp do niezbędnych usług. Wartością nadrzędną jest dla nas zapewnienie wysokiej jakości życia mieszkańcom w dłuższej perspektywie, dlatego pod nasze inwestycje wybieramy obszary z wysokim potencjałem miastotwórczym i komunikacyjnym.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ I WIZJA

TRÓJMIEJSKA TOŻSAMOŚĆ

Jesteśmy firmą rdzennie trójmiejską – stąd się wywodzimy i tu wcielamy w życie nasze największe projekty. W każdej z naszych realizacji staramy się zawrzeć szacunek do urbanistycznego i historycznego kontekstu danego miasta oraz wizji jego rozwoju nakreślonej przez władze samorządowe. Przykładem jest Garnizon w gdańskim Wrzeszczu, pionierski w skali kraju projekt wielofunkcyjnej przestrzeni, w której historia przeplata się z nowoczesnością oraz otwartością na kulturę i sztukę. Każdego dnia współtworzymy przyszłość Trójmiasta, czego najlepszym przykładem jest nasze zaangażowanie w dynamiczny rozwój największej gdyńskiej dzielnicy Chwarzno-Wiczlino, gdzie realizujemy zespół nowoczesnych, kompleksowo zaprojektowanych osiedli.

TRÓJMIEJSKA TOŻSAMOŚĆ

lat doświadczenia

zrealizowane inwestycje

nagród i wyróżnień

Nagrody i wyróżnienia


2016 - SKRZYDŁA TRÓJMIASTA dla Starego Maneżu. Nagroda przyznana przez czytelników portalu Trojmiasto.pl w kategorii "Kulturalne ożywienie Trójmiasta".

2016 - NAGRODA PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA 2011-2015 dla Starego Maneżu. Ta architektoniczna nagroda przyznana po raz pierwszy przez miasto Gdańsk wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział "Wybrzeże" ma na celu wyróżnienie tych realizacji, które do przestrzeni publicznej wnoszą szczególne wartości architektoniczne.

2015 - MIESZKANIE ROKU 2014/2015 dla Centralparku. Certyfikat przyznano w ramach ogólnopolskiego plebiscytu, w którym inwestycje oceniane były przez internautów i jury w skład którego wchodzą architekci i inżynierowie.

2014 – BUDOWA ROKU 2013 dla trzech inwestycji Hossy. Nagrody II stopnia jury konkursowe przyznało realizacji kompleksu apartamentowego Altoria przy ul. Strzelców 5-11 w Gdyni oraz budynku nr 3 w Fort Forest w Gdyni Zachód. Nagrodą III stopnia utytułowano realizację kompleksu dwóch budynków apartamentowych Avangard w gdańskim Garnizonie.

2014 - PRZYJAZNY DEWELOPER 2014 Przyznanie Hossie tytułu nadawanego przez "Gazetę Finansową" we współpracy z magazynami „Home & Market” oraz „Gentleman”.

2013 – BUDOWA ROKU 2012 dla Centralparku. Nagrodę II stopnia jury konkursowe przyznało za realizację budynków mieszkalnych 1 i 2 wraz z lokalami usługowymi przy ul. Piecewskiej 33 i 35.

2012 – BUDOWA ROKU 2011 dla Garnizon Lofty&Apartamenty. Nagrodę I stopnia w kategorii budownictwo mieszkaniowe o wartości powyżej 20 mln zł jury konkursowe przyznało za realizację budynków C i D kompleksu apartamentowego Garnizon Lofty&Apartamenty przy ul. Słonimskiego w Gdańsku.

2011 - MIESZKANIOWA MARKA ROKU . Tytuł przyznany Hossie w 2011 roku w oparciu o badanie zrealizowane przez agencję badawczą Millward Brown SMG/KRC, które pokazało, że aż 58% dorosłych mieszkańców Trójmiasta wskazuje spontanicznie markę Hossa jako najbardziej znaną markę deweloperską. Jest to najwyższy wynik wśród deweloperów z 5 największych aglomeracji w Polsce, w których przeprowadzono badania i prawie 2-krotnie wyższy od rywali z Trójmiasta.

2010 – BUDOWA ROKU dla Patio Róży.

2009 – BUDOWA ROKU w XX edycji konkursu organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwa Infrastruktury i Główny Urząd Nadzoru.

2009 – ZŁOTE WIERTŁO – nagroda XVI edycji konkursu PLATYNOWE WIERTŁO w kategorii „przebudowy i modernizacje” w ramach kompleksu Garnizon Business Space.

2009 - DIAMENTY FORBESA Wyróżnienie dla Grupy Inwestycyjnej Hossa w kategorii firm o poziomie przychodów powyżej 200 mln PLN w województwie pomorskim z uwzględnieniem m.in. wyników finansowych, wartości majątku, zysku netto oraz nakładów na inwestycje.

2008 - BUDOWA ROKU dla Karaweli. Nagrodą II stopnia uhonorowany został budynek mieszkalny stanowiący część osiedla Marina Primore w Gdańsku. Kryteriami wyboru były m.in. innowacyjność rozwiązań technologicznych, jakość i funkcjonalność wyrobów budowlanych oraz konstrukcyjnych i wykończeniowych.

2006 - POMORSKA NAGRODA JAKOŚCI uzyskana przez Hossę w konkursie organizowanym przez Pomorską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

2005 - BUDOWA ROKU dla Sokółki. Gdyńskie osiedle uhonorowane zostało nagrodą II stopnia w XVI odsłonie ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwa Infrastruktury i Główny Urząd Nadzoru.

2003 - BUDOWA ROKU dla Galerii Handlowej MADISON. Nagrodę II stopnia przyznano w kategorii budynki handlowe.

2001, 2005, 2007 - GAZELE BIZNESU - Grupa Inwestycyjna Hossa została parokrotnie zaliczona do elitarnego klubu Gazel Biznesu, grona najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.

ZDOBYLIŚMY ŁĄCZNIE PONAD 20 NAGRÓD W RÓŻNYCH KATEGORIACH ZWIĄZANYCH Z BUDOWNICTWEM I BIZNESEM