Proszę obrócić urządzenie

Aktualności

23.05.2022

Hossa z tytułem Mecenasa Kultury Gdańska!

Grupa Inwestycyjna Hossa została uhonorowana tytułem „Mecenasa Kultury Gdańska 2021” w ramach corocznych Nagród Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis”. Uroczystość wręczenia laurów odbyła się w minioną sobotę w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

„Splendor Gedanensis” to najstarsze i najważniejsze gdańskie nagrody w dziedzinie kultury. Wręczane są co roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

Tytuł Mecenasa Kultury Gdańska 2021 została przyznany nam za działalność na rzecz rozwoju kulturalnego Wrzeszcza i popularyzacji historii dzielnicy poprzez współorganizację Weekendu Architektury Wrzeszcza oraz wsparcie wydania „Przewodnika architektonicznego po Wrzeszczu”. Przy obu tych inicjatywach sprzymierzyliśmy siły z Fundacją Palma, której przy tej okazji serdecznie dziękujemy za owocną współpracę!

Od wielu lat chętnie i aktywnie wspieramy lokalne projekty kulturotwórcze, pomagając oddolnym inicjatywom, a także tworząc przestrzenie i architekturę o przyjaznym, humanistycznym, a nawet inspirującym charakterze. Dziękujemy jury za dostrzeżenie naszych starań!

Gratulujemy również laureatom nagrody Splendor Gedanensis 2021, jak i pozostałym nominowanym do tytułu Mecenasa Kultury.

fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl