Proszę obrócić urządzenie

Aktualności

06.07.2020

Ruszyły odbiory na osiedlu Chwarzno Polanki

Na początku lipca został oddany do użytkowania pierwszy budynek nowego osiedla przy ulicy Chwarznieńskiej w Gdyni. Projekt Chwarzna Polanek obejmuje zespół kameralnych, czterokondygnacyjnych budynków położonych wzdłuż linii lasu, w okolicy pełnej zieleni i terenów rekreacyjnych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaną cztery czterokondygnacyjne budynki z mieszkaniami w rozkładach 2-, 3- oraz 4- pokojowych, o powierzchniach od 38 do 104 m². Mieszkania na parterze wyposażono w prywatne ogródki o metrażach nawet do 155 m², a na wyższych kondygnacjach – balkony i przestronne, ponad 85 metrowe tarasy. Oddanie do użytkowania kolejnych budynków planowane jest na III kwartał 2020 roku.

Budynki Chwarzna Polanek charakteryzują się modernistyczną architekturą z elementami z naturalnego drewna i kamienia na elewacjach. Wyróżnikiem osiedla są również duże odległości między zabudowaniami, zapewniające poczucie przestrzeni i prywatności.

Projekt nowego osiedla powstał w odpowiedzi na potrzeby osób, które w swoich wyborach zakupowych cenią wysoką jakość oraz poszukują mieszkania w okolicy dającej możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, jednocześnie z wygodnym połączeniem do centrum miasta czy ośrodków biznesowych. Bliskość licznych terenów zielonych i ścieżek rowerowych sprzyja zarówno sportowym aktywnościom, jak i długim spacerom – mówi Justyna Glazar, Dyrektor ds. marketingu w Hossa S.A.

Dużym atutem Chwarzno Polanki jest wyjątkowa lokalizacja, tuż przy linii lasu. Osiedle położone jest przy ul. Chwarznieńskiej w zachodniej części Gdyni, zaledwie 50 metrów od Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z rozbudowaną siecią szlaków pieszo-rowerowych, co umożliwi mieszkańcom aktywny wypoczynek i korzystanie z uroków natury każdego dnia. Na terenie osiedla powstanie także teren rekreacyjny ze zbiornikiem retencyjnym oraz placem zabaw. Wzdłuż ściany lasu przebiegać będzie ścieżka spacerowa domykająca teren osiedla.

Osiedle jest dobrze skomunikowane z najważniejszymi punktami metropolii – 7 km dzieli je od centrum Gdyni, a zaledwie 2 km od Obwodnicy Trójmiasta. Realizowana obecnie Trasa Kaszubska zapewni ponadto szybki dojazd do węzła przesiadkowego Karwiny, śródmieścia Gdyni, Sopotu czy Gdańska Oliwy. Mieszkańcy dzielnicy Chwarzno-Wiczlino, w której znajduje się nowe osiedle, korzystają z wygodnego połączenia drogowego z Kaszubami czy Półwyspem Helskim. Duże ułatwienie stanowi też rozwinięta komunikacja miejska – zaledwie 60 metrów od osiedla znajdują się dwa przystanki autobusowe, z których odjeżdża 6 linii dziennych i jedna nocna. Najbliższa okolica zapewnia wygodny dostęp do wielu punktów handlowo-usługowych, w tym szkół i przedszkoli. W ramach osiedla powstaje dwupoziomowy pawilon usługowy z kawiarnią bądź restauracją, który z pewnością stanie się miejscem spotkań i integracji mieszkańców.