Proszę obrócić urządzenie

Blog

07.10.2022

3 cechy nowoczesnej inwestycji. Zobacz, jakie warunki powinna spełniać!

Współczesny rynek mieszkaniowy musi się nieustannie zmieniać, by dostosowywać się do aktualnych potrzeb klientów. Obecnie zwracają oni uwagę już nie tylko na cenę za metr kwadratowy, standard wykończenia, czy metraż konkretnego lokalu. Sprawdź, jakie jeszcze warunki musi dziś spełniać nowoczesna inwestycja po to, by wpisać się w upodobania kupujących.

Spis treści

Pozytywne zmiany na polskim rynku mieszkaniowym

Kluczowa zmiana, którą można zaobserwować w ostatnim czasie w strategii deweloperów to zwracanie uwagi nie tylko na standard nieruchomości, ale i na komfort życia osób, które będą w niej zamieszkiwać. W związku z tym w budynkach powstają dodatkowe udogodnienia, takie jak patia, czy rowerownie, Coraz częściej w projektach wykorzystywane są również nowoczesne technologie typu smart, które zdecydowanie podnoszą funkcjonalność mieszkań. Wybór lokalizacji, który zawsze miała duże znaczenie dla kupujących, obecnie również odbywa się na podstawie nieco innych kryteriów. Inwestorzy kupujący nowe mieszkania na przykład w Gdańsku czy w Gdyni nie chcą już mieszkać głównie w centrach miast, ale doceniają także możliwość kontaktu z naturą i życia na co dzień w pięknym otoczeniu.

Nowoczesne inwestycje coraz popularniejsze

Wszystkie opisane zmiany wpływają również na decyzje klientów na rynku mieszkaniowym. Coraz więcej z nich świadomie wybiera nowoczesne inwestycje i chce wykorzystywać w pełni ich potencjał.

nowoczesna-inwestycja

Udogodnienia dla komfortowej codzienności

Mieszkania już dawno przestały pełnić funkcję wyłącznie schronienia i odpoczynku. Dziś inwestorzy zwracają uwagę również na komfort przebywania w konkretnym miejscu. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, deweloperzy uwzględniają w swoich projektach dodatkowe udogodnienia, na przykład rowerownie do wspólnego użytku, w których mieszkańcy mogą przechowywać swoje jednoślady. Projektanci biorą pod uwagę również mieszkańców o szczególnych potrzebach, takich jak matki z dziećmi czy osoby z niepełnosprawnością. Z myślą o nich na osiedlach projektuje się chociażby płaskie przejścia bez progów, czy windy już od poziomu zerowego, które znacznie ułatwiają ich codzienne funkcjonowanie. Na komfort zamieszkiwania w nowoczesnych budynkach wpływają także innowacyjne technologie, takie jak elektryczne rolety, czy systemy smart służące do kompleksowego zarządzania mieszkaniem.

Z naturą po sąsiedzku

Obecnie coraz więcej osób ceni sobie również bliskość natury. Po pracy i często spędzeniu całego dnia w zamkniętym pomieszczeniu chciałyby odpoczywać wśród zieleni, z dala od korków, zanieczyszczeń i tłumów. Nic dziwnego – obecność roślin bardzo dobrze wpływa na psychikę, pomaga zwalczać stres i radzić sobie z problemami. Ilość bodźców, z jakimi musi radzić sobie na co dzień większość ludzi, sprawia, że pod koniec dnia czują się nimi po prostu przytłoczeni i marzą o relaksie w spokojnej, przyjaznej przestrzeni. Deweloperzy starają się więc lokować swoje inwestycje w takich miejscach, które umożliwią mieszkańcom realizację tych potrzeb. 

garnizon-lofty-apartamenty

Atrakcyjna lokalizacja

Inwestorzy wciąż jednak zwracają uwagę również na odległość od najważniejszych sklepów, punktów usługowych, szkół i przedszkoli. Nikt nie chce tracić zbyt wiele czasu na dojazdy, a dostępność tego rodzaju podstawowych miejsc jest bardzo ważna. W idealnej sytuacji klient chciałby mieć możliwość dojazdu do nich zarówno przy pomocy własnego samochodu, jak i komunikacji miejskiej, czy nawet roweru. W ten sposób może mieszkać w spokojnej, zielonej okolicy, nie rezygnując jednocześnie z atrakcji i rozrywek dostępnych w centrach miast.

Nowe mieszkania w Gdyni i Gdańsku

Funkcjonalne nowe mieszkania w Gdańsku i Gdyni dostępne w naszej ofercie spełniają wszystkie te warunki. Osiedle Welocity Wiczlino zostało zaprojektowane tak, by uwzględniać potrzeby osób na co dzień poruszających się na rowerach. Z kolei projekt Garnizon Lofty Gdańsk zwraca uwagę umiejętnym połączeniem rozbudowanej sieci handlowo-usługowej oraz rozrywkowej z wszelkimi atutami lokalizacji. W budynkach znajdują się rowerownie, a układ drogowy zaplanowano tak, by ograniczyć ruch przelotowy. Dodatkowo, przyjeżdżający, którzy chcą skorzystać z atrakcji oferowanych przez Garnizon, mają do dyspozycji parking podziemny – pierwsza godzina gratis! W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat poszczególnych inwestycji i zastosowanych w nich nowoczesnych rozwiązań najlepiej zdecydować się na kontakt z biurem sprzedaży. Czekamy na Ciebie!