Proszę obrócić urządzenie

Blog

25.08.2022

3 najpopularniejsze mity o inwestowaniu w nieruchomości nad morzem

Śmiało można stwierdzić, że inwestowanie w nieruchomości to obecnie najkorzystniejsza forma lokowania kapitału, choć oczywiście nie jest pozbawiona ryzyka. Trzeba jednak z przymrużeniem oka patrzeć na niektóre popularne opinie dotyczące kupowania mieszkań inwestycyjnych nad morzem – wiele z nich to mity, które wprowadzają w błąd, i w tym artykule spróbujemy się z nimi rozprawić. Jeśli myślisz o zakupie lokalu pod wynajem, koniecznie przeczytaj!

Spis treści

Inwestowanie w nieruchomości nad morzem – popularna forma lokowania kapitału

Pomimo rosnących cen lokali, popyt na rynku nieruchomości pozostaje wysoki. Wynika to głównie z faktu, że inwestowanie w mieszkania przeznaczone na wynajem długo- i krótkoterminowy nadal jest jedną z pewniejszych i bardziej przystępnych form pomnażania kapitału. Takie rozwiązanie ma kilka zalet:

  • stosunkowo bezpieczne lokowanie kapitału;
  • możliwości wynajmu krótkoterminowego turystom i osobom w podróżach służbowych;
  • użytkowanie mieszkania dla własnych potrzeb;
  • możliwość pozostawienia lokalu dzieciom.

Z perspektywy wielu inwestorów, ulokowanie kapitału w nieruchomości jest bezpieczniejsze i łatwiejsze niż m.in. wejście na giełdę. Daje również większą gwarancję zysku niż oferty lokat i kont oszczędnościowych. Co więcej, lokale inwestycyjne z czasem zyskują na wartości, więc możliwa jest ich sprzedaż z dużym zyskiem.

Mity dotyczące inwestowania w nadmorskie nieruchomości

Zanim zdecydujesz się na zainwestowanie w mieszkanie, warto rozprawić się z pewnymi mitami, które skutecznie zniechęcają początkujących inwestorów. Nieuczciwe praktyki deweloperów, konieczność posiadania dużego kapitału na start czy nieopłacalność zakupu lokali z dużym metrażem – to powszechnie panujące opinie o nieruchomościach inwestycyjnych nad morzem. Ostatecznie nie znajdują one potwierdzenia w rzeczywistości, a inwestycja w nowe mieszkania w Gdańsku i Gdyni może okazać się realnym sposobem na zarobek także dla Ciebie.

Deweloperzy zawyżają ceny mieszkań inwestycyjnych nad morzem

Jednym z najczęściej powtarzanych mitów dotyczących inwestycji w mieszkania na wynajem, jest rzekome zawyżanie ich cen przez deweloperów. Biorąc pod uwagę wielkość rynku nieruchomości nad morzem, nie można wykluczyć tego typu praktyk – niestety, nie każdy deweloper jest rzetelny i godny zaufania. Warto w takich sytuacjach kierować się opiniami poprzednich klientów, czy doświadczeniem firm, a także pamiętać, że przy zakupie mieszkania inwestycyjnego nie musisz zdradzać, z jakim zamiarem je kupujesz. Stając się właścicielem nieruchomości, zyskujesz do niej pełne prawo i możesz dowolnie nią dysponować. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by w takim lokalu zamieszkać, udostępniać go rodzinie czy wynajmować, także turystom na krótkie terminy.

inwestowanie-w-nieruchomosci

Inwestować mogą wyłącznie osoby z dużym kapitałem

Jeśli zależy Ci na nowoczesnym lokalu z rynku pierwotnego, w dobrej lokalizacji i wysokim standardzie, to musisz liczyć się z kosztami rzędu 500-800 tysięcy. Nie jest jednak prawdą, że przy takim progu wejścia, inwestycja w nieruchomości, jest dostępna tylko dla osób z dużym kapitałem. Większości inwestorów-nowicjuszy ma oszczędności wystarczające na wkład własny, a więc lwią część kosztów zakupu pokrywają pieniądze z kredytu. Nie jest to oczywiście rozwiązanie idealne, ale warto pamiętać, że przy dobrym zarządzaniu, lokal będzie spłacał kolejne raty, a nawet przynosił zyski.

Nie opłaca się inwestować w duże mieszkania

Wielkość mieszkania inwestycyjnego nie ma tak dużego znaczenia, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości, jeśli kupujesz lokal z zamiarem wynajmowania go, musi być on przede wszystkim atrakcyjny dla potencjalnych najemców. Pod tym względem najlepiej wybierać nowe mieszkania na nowoczesnych osiedlach jak Sokółka Kamrowskiego czy Wiszące Ogrody. Metraż, układ czy lokalizacja nieruchomości są uzależnione od potrzeb Twojej grupy docelowej, ale ostatecznie to marketing nakręca popyt. Jeśli odpowiednio podejdziesz do działań promocyjnych i przygotujesz atrakcyjną ofertę, zainteresujesz odbiorców bez względu na powierzchnię lokalu.

Zainwestuj w nowe mieszkania w Gdańsku i Gdyni

Inwestycja w nieruchomości nadmorskie bez wątpienia jest dobrym pomysłem i jeśli to rozważasz, zawsze zasięgaj informacji z rzetelnych źródeł jak Hossa. Nie powielamy mitów, ale z przyjemnością opowiemy Ci o realiach rynku i pomożemy we wszystkich formalnościach. Zadzwoń do nas i poznaj aktualną ofertę mieszkań pod klucz na przepięknych kameralnych osiedlach w Trójmieście!