Proszę obrócić urządzenie

Blog

03.10.2023

Aranżacja lokalu usługowego. Zachwyć swoich klientów!

Wnętrza są wizytówką firmy, dlatego warto zadbać o przytulny wystrój, który wzbudzi pozytywne emocje i sprawi, że klienci będą chcieli do takiego miejsca wracać. Jak zaaranżować lokal usługowy, aby pomieszczenia były bezpieczne i funkcjonalne, a jednocześnie stały się znakiem rozpoznawczym firmy? W naszej ofercie dostępne są lokale użytkowe w Trójmieście (Gdynia, Gdańsk) na sprzedaż, dlatego postanowiliśmy podzielić się sprawdzonymi wskazówkami prosto od architektów. Przeczytaj i stwórz swój wymarzony projekt.

Spis treści

Chcesz otworzyć własny biznes?

Chcesz pracować na własny rachunek? Działalność gospodarcza wiąże się z wieloma wyzwaniami, ale jej prowadzenie dla wielu osób jest spełnieniem marzeń o niezależności. Znalazłeś już lokal usługowy o powierzchni oraz rozkładzie odpowiadającym potrzebom Twojej firmy? Teraz czas na jego urządzenie. Skorzystaj z naszych porad i dowiedz się, jak go zaaranżować, aby połączyć najwyższą funkcjonalność z estetyką.

Jak urządzić lokal usługowy?

Weź pod uwagę, że lokal usługowy musi zostać dopasowany do charakteru konkretnej działalności. Poszczególne branże mają swoje własne potrzeby, które należy spełnić. Zupełnie innymi zasadami trzeba kierować się w sektorze gastronomicznym niż np. w IT, finansowym, księgowym czy reklamowym.

W dziedzinach, gdzie liczy się głównie skrupulatność, warto postawić na stonowaną aranżację, która będzie kojarzyć się z solidnością świadczonych usług. Biuro rachunkowe lub kancelaria notarialna to miejsca, gdzie najlepiej sprawdzi się klasyczny minimalizm.

W aranżacjach kojarzących się z innowacyjnością (np. dla firm IT) lokale użytkowe często są urządzane w stylu modernistycznym. Inną opcją są klimaty industrialne inspirowane fabrycznymi magazynami. Na ścianach wykorzystaj beton architektoniczny, kamień lub cegłę i wybierz komplety mebli z metalowymi podstawami.

W branżach kreatywnych możesz pozwolić sobie na większą oryginalność. Agencje reklamowe, biura architektów czy projektantów wnętrz mogą być bardziej wyraziste. Odrobina nietuzinkowych kolorów, futurystyczna lada w recepcji czy kanapa w przestrzeni wypoczynkowej podkreśli identyfikację wizualną marki.

Potrzeby klientów na pierwszym miejscu

Warto zadbać, aby przestrzeń była przyjazna dla klientów. Jak zaaranżować lokal usługowy, w którym ludzie będą dobrze się czuć i chętnie go odwiedzać? Pierwszą kwestią jest odpowiednie oświetlenie. Jasne wnętrza wyglądają na przestronniejsze i zachęcają do przebywania. Wykorzystaj naturalne promienie słoneczne. Okien i dużych witryn nie osłaniaj niepotrzebnie grubymi zasłonami lub ciemnymi roletami. Ustaw lampy imitujące białe światło.

Gdy specyfika Twojego lokalu usługowego wiąże się z koniecznością oczekiwania (np. na rozmowę z konsultantem), zaaranżuj poczekalnię z wygodnymi krzesłami, ustaw żywe rośliny w donicach, wyeksponuj półki z branżowymi materiałami (ulotki, katalogi itp.). Przygotuj stoliki, na których ludzie będą mogli wygodnie wypełniać dokumenty.

lokal-uslugowy

Ponadczasowy wystrój w lokalu usługowym

W świecie architektury wnętrz trendy bardzo szybko się zmieniają. Co roku ogłaszane są topowe kolory, projektanci proponują nowe wzory, nietuzinkowe wykończenia oraz dodatki. Firmowe lokale użytkowe aranżowane są jednak na wiele lat, dlatego najlepiej sprawdzi się w nich ponadczasowy wystrój. Zrezygnuj z designerskich mebli na rzecz tych klasycznych. Jako dekoracje możesz wykorzystać fototapetę czy plakat nawiązujący do Twojej branży.

Wyposażenie z dobrych, jakościowych materiałów

Odpowiednio prezentujący się wystrój podkreśli profesjonalizm firmy, dlatego sięgaj po wyposażenie z dobrych materiałów. Naturalne drewno, cegła czy kamień są o wiele trwalsze niż ich syntetyczne odpowiedniki. Lokal usługowy często odwiedzany jest przez bardzo dużo osób, dlatego ważne, aby podłogi były bardzo odporne, nie ścierały się i nadmiernie nie rysowały. Podobna zasady dotyczy mebli – tanie sklejki szybko się zniszczą.

Lokale usługowe w Gdańsku i Gdyni

Chcesz założyć firmę w Trójmieście i poszukujesz dla niej najlepszego miejsca? Hossa poleca nowe lokale użytkowe w Gdańsku i Gdyni na sprzedaż oraz wynajem. Zróżnicowane lokalizacje, powierzchnie i rozkłady pomieszczeń pozwolą Ci dobrać nieruchomość idealnie dopasowaną do specyfiki oraz potrzeb Twojego biznesu. Poznaj naszą aktualną ofertę. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z biurami sprzedaży – doświadczeni konsultanci pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.