Proszę obrócić urządzenie

Blog

20.09.2023

Chcesz wziąć kredyt na zakup nieruchomości? Zadaj sobie te 3 pytania!

Marzysz o samodzielności i własnym mieszkaniu? Uzbieranie potrzebnej kwoty w gotówce przekracza możliwości finansowe przeciętnego młodego człowieka. Rozwiązaniem jest kredyt na zakup nieruchomości. Zanim jednak zdecydujesz się podpisać umowę z bankiem, dokładnie przemyśl swoją decyzję. Przedstawiamy 3 pytania, które warto sobie zadać. Przeczytaj, zadbaj o swoje bezpieczeństwo i podejmij w pełni świadomą decyzję, która pozwoli Ci dokonać korzystnej inwestycji.

 

Kredyt na mieszkanie: szansa na własny dom

Po zakończeniu edukacji i rozpoczęciu pracy zawodowej większość marzy o własnym M. Gdy jednak nie mogą liczyć na prezent od rodziców, spadek lub inne wsparcie z zewnątrz, trudno jest im uzbierać potrzebną sumę. Zakup mieszkania od dewelopera w Gdyni, Gdańsku lub innym dużym polskim mieście to w końcu wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Kredyt hipoteczny daje szansę na spełnienie marzenia o domu. Nasze 3 podstawowe pytania pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

Gdzie chcesz mieszkać?

Pierwszą kwestią jest dobra lokalizacja. Zakup nieruchomości na kredyt wiąże się z wieloma formalnościami i obowiązkami. Dla wielu osób jest to największy wydatek w życiu, a kolejne przeprowadzki bywają kosztowne i bardzo kłopotliwe. Od wybranego lokalu zależy funkcjonalność i wygoda mieszkania, organizacja codzienności, rozwój kariery. Rozważ, jakie możliwości zarobkowe masz w mieście, gdzie chcesz kupić mieszkanie. Przeanalizuj miejscowy rynek pracy, kwestię dojazdów i prognozy na przyszłość.

nieruchomości hossa

Jakie mieszkanie spełni Twoje potrzeby?

Kolejną decyzją jest wybór pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym. Mieszkania odkupowane od poprzednich właścicieli są tańsze. Ich zaletą zwykle jest także rozbudowana infrastruktura – dawne osiedla niejednokrotnie zlokalizowane są w kluczowej lokalizacji miast (w pobliżu urzędów, szkół, sklepów, banków, przystanków autobusowych czy tramwajowych). Często jest to jednak stare budownictwo. Musisz więc dokładnie przeanalizować stan budynku i znajdujących się w nim instalacji, wysokość czynszu, potencjalną konieczność remontów.

Gdy zależy Ci na nowoczesnym budownictwie, postaw na rynek pierwotny. Mieszkania od dewelopera są droższe, ale w zamian ich standard jest wyższy niż w blokach z wielkiej płyty. Projekty budynków są dopracowane. Architekci dbają o funkcjonalny rozkład pomieszczeń, dobór wysokiej jakości materiałów, ekonomiczne ogrzewanie, wentylację mechaniczną, przestronne balkony lub tarasy, zapewnienie miejsc w podziemnych parkingach.

W przypadku rynku pierwotnego możesz poszukać lokali w inwestycjach oddanych już do użytku lub dopiero mających się rozpocząć (tutaj wszystko zależy od tego, ile możesz czekać do przeprowadzki). Dla osób, które chcą uniknąć konieczności samodzielnego wykańczania wnętrz, ciekawym rozwiązaniem są mieszkania pod klucz w Gdańsku i Gdyni z oferty Hossa. Gotowa stolarka, podłogi, płytki i inne elementy sprawiają, że do takiego lokalu dużo szybciej można się wprowadzić.

Czy dasz radę spłacić kredyt?

Bardzo ważne jest przemyślenie swoich możliwości finansowych. Bank ocenia zdolność kredytową klientów. Jednak to Ty najlepiej znasz stałe wydatki swojego gospodarstwa domowego i jesteś w stanie ocenić, czy rata kredytu nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla budżetu. Zastanów się również, czy w razie zwolnienia z pracy masz szansę dość szybko znaleźć nowe zatrudnienie.

Obecnie dużym wsparciem jest bezpieczny kredyt 2% na zakup pierwszego mieszkania. Maksymalna kwota z rządową dopłatą na 10 lat to 600 tys. zł dla małżeństw i gospodarstw domowych z minimum 1 dzieckiem oraz 500 tys. zł dla pozostałych osób.

Jesteś zainteresowany korzystnym zakupem? Przygotowaliśmy specjalną ofertę, w której znajdziesz gotowe mieszkania od dewelopera w Gdańsku i Gdyni. Wiele z nich spełnia wymogi programu bezpieczny kredyt 2%. Sprawdź!

Podejdź do zakupu nieruchomości z rozwagą!

Już wiesz, na co zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup nieruchomości na kredyt? Podejdź do takiej inwestycji z dużą rozwagą i dobierz lokal idealnie spełniający potrzeby Twoje i Twoich bliskich. Oceń również swoje możliwości finansowe i nie decyduj się na raty, które później bardzo trudno będzie Ci spłacać. Szukasz atrakcyjnych mieszkań od dewelopera w Gdańsku lub Gdyni? Sprawdź ofertę Hossa. Poznaj potencjał naszych inwestycji i dobierz idealne M dla siebie.