Proszę obrócić urządzenie

Blog

26.09.2022

Dzielnice Trójmiasta, w których warto zamieszkać. Zobacz nasze propozycje!

Położone na północy Polski Trójmiasto uważane jest za jeden z najbardziej atrakcyjnych obszarów w Polsce pod względem komfortu zamieszkania. Nic dziwnego, że chętnych do przeniesienia się w te okolice nie brakuje. Bliskość morza, wyjątkowy mikroklimat, dobrze prosperujący rynek pracy i szczególna atmosfera tego miejsca sprawiają, że liczba mieszkańców Gdańska, Sopotu i Gdyni stale rośnie. Wraz z nią zwiększa się również zainteresowanie mieszkaniami na sprzedaż w tym rejonie. Na które dzielnice warto zwrócić szczególną uwagę przy poszukiwaniu nieruchomości do kupna w wymienionych miastach? Przeczytaj, a nie będziesz już miał wątpliwości, gdzie mieszka się najlepiej.

Spis treści

Trójmiasto podbija serca nowych mieszkańców

Wiele osób rozglądających się za nowym miejscem do życia, w pierwszej kolejności bierze pod uwagę właśnie Trójmiasto. Poza walorami przyrodniczymi i ciekawą historią tej okolicy za jej wyborem przemawia również pozytywna atmosfera i miłe podejście Gdańszczan do napływowych mieszkańców. Osoby, które przeprowadzają się do Gdańska, czy Gdyni z innych zakątków kraju, nie mają odczucia wyobcowania i zwykle łatwo się aklimatyzują. Szybko odnajdują się w nowym miejscu i czują się tam jak u siebie. Okazuje się jednak, że niektóre dzielnice mogą być bardziej atrakcyjne pod kątem wyboru mieszkania.

Dzielnice Gdańska i Gdyni, w których warto kupić mieszkanie

Jakie części Gdańska i Gdyni warto wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu mieszkania do kupna? Które dzielnice Trójmiasta uważa się za najbardziej atrakcyjne? Z pewnością nie należy skupiać się wyłącznie na najbardziej centralnych częściach miast. W przeciwnym razie mogą Ci umknąć prawdziwe perełki, które często kryją się właśnie w mniej popularnych dzielnicach. Jeśli szukasz lokum, w którym chcesz mieszkać na stałe, a nie nieruchomości kupowanej pod kątem wynajmu, najlepiej też zrezygnować z typowo turystycznych miejsc. Być może dojazd nad morze będzie zajmował Ci nieco więcej czasu, jednak cisza i spokój, a także statystycznie niższe ceny za metr kwadratowy mieszkania z pewnością Ci to wynagrodzą.

gdansk-wrzeszcz-garnizon-inwestycja

Gdańsk-Wrzeszcz – spotkanie nowoczesności z historią

Gdańsk-Wrzeszcz to bardzo eklektyczna dzielnica. Mieszkania w starych kamienicach i modne odnowione lofty stoją tam obok zupełnie nowych budynków, tworząc ciekawą całość pod względem architektonicznym. Na początku XIX wieku stacjonowały tam jednostki wojskowe, co również daje się odczuć w charakterze tego miejsca. Wrzeszcz jest położony w pewnym oddaleniu od morza, jednak jeśli będziesz miał ochotę na spacer plażą, dojazd na bulwary nie zajmie Ci zbyt wiele czasu. Za wyborem mieszkania w tej okolicy przemawia również dobre skomunikowanie z innymi częściami Trójmiasta. Z łatwością dotrzesz tam zarówno jedną z głównych arterii Gdańska, poruszając się samochodem, jak i za pośrednictwem komunikacji miejskiej. 

Gdyńskie Chwarzno-Wiczlino – zielona enklawa

W większości dużych miast nowe mieszkania rzadko położone są w sąsiedztwie bujnej roślinności. Gdynia, a zwłaszcza Chwarzno-Wiczlino zdecydowanie wyróżniają się na tle tego rodzaju nieprzyjaznych inwestycji pozbawionych dostępu do terenów zielonych. Chwarzno-Wiczlino to dzielnica, na którą powinni zwrócić szczególną uwagę ci, którzy cenią sobie kontakt z naturą i mieszkanie wśród zieleni. Dobrym przykładem inwestycji jest m.in. Sokółka Kamrowskiego.

Pod względem powierzchni uznaje się ją za największą ze wszystkich jednostek administracyjnych miasta, wybór nieruchomości na sprzedaż jest tam dość spory, zarówno jeśli chodzi o nowe mieszkania w Gdyni, jak i te z rynku wtórnego.

Odkryj magię Trójmiasta z inwestycjami od dewelopera Hossa

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób, poszukujących idealnego miejsca do życia w Trójmieście, Grupa Inwestycyjna Hossa przygotowała bogaty wybór inwestycji mieszkaniowych rozmieszczonych w najbardziej atrakcyjnych miejscach tego regionu. Są wśród nich zarówno lofty w Gdańsku, jak i budynki w nowoczesnym, minimalistycznym stylu na zielonych osiedlach w Gdyni. Wszystkie zostały zaprojektowane tak, żeby w jak najwyższym stopniu odpowiadać zróżnicowanym wymaganiom klientów. Wszystkie łączą w sobie użyteczność z walorami estetycznymi oraz dobrą dostępnością komunikacyjną. Już dziś sprawdź, które inwestycje najbardziej przypadną Ci do gustu, a być może również i Ty już niedługo zostaniesz mieszkańcem jednego z najpopularniejszych obszarów miejskich w naszym kraju.