Proszę obrócić urządzenie

Blog

10.11.2020

Gdzie rozwijać własny biznes w Gdańsku?

Przy poszukiwaniu optymalnego miejsca na biuro czy lokal usługowy kluczowy jest wybór lokalizacji, w której tętni życie i miejska energia, a potencjalni klienci i partnerzy stanowią najbliższe sąsiedztwo.

Nie ulega wątpliwości, że Wrzeszcz jest dziś tą dzielnicą Gdańska, która skupia w sobie największy potencjał demograficzny, biznesowy i komunikacyjny. Najlepszym dowodem jest obserwowany od kilkunastu lat wysyp spektakularnych inwestycji w tej dzielnicy. Jedną z ciekawszych i najszerzej zakrojonych jest Garnizon, projekt realizowany przez Grupę Inwestycyjną Hossa.

Znajdź miejsce, w którym bije serce dzielnicy

Garnizon to prawdziwe zagłębie oryginalnych konceptów, które korzystają z obecności w żywym centrum metropolii. Wielofunkcyjna przestrzeń Garnizonu, która docelowo zajmie obszar blisko 25 ha, to już dziś jedna z najbardziej cenionych lokalizacji w Trójmieście – zarówno w oczach nabywców rozglądających się za prestiżowym i wygodnym miejscem do życia, jak i przedsiębiorców, szukających podatnego gruntu pod swoje działalności. Stwarza to układ korzystny dla wszystkich stron – z jednej strony mieszkańcy i pracownicy licznych biur w Garnizonie mają dostęp do różnorodnych usług na najwyższym poziomie, z drugiej zaś usługodawcy mogą liczyć na wciąż rosnącą bazę klientów.

Unikalne koncepty działają jak magnes

Co ważne, przestrzeń Garnizonu żyje od wczesnego rana do godzin wieczornych, a ponadlokalna sława działających tu konceptów przyciąga ludzi z całego Trójmiasta, a nawet innych zakątków kraju. W ostatnich latach swój sukces odniosły tu m.in. tak oryginalne projekty, jak Stary Maneż, kultowy już klub muzyczny z restauracją i browarem rzemieślniczym, czy Sztuka Wyboru, klimatyczna przestrzeń łącząca kawiarnię, księgarnię i galerię sztuki. W tym kontekście wspomnieć warto również Gdański Bazar Natury, gromadzący stoiska z ekologiczną żywnością od dostawców z całego regionu, a przez to regularnie przyciągający do Garnizonu szerokie rzesze amatorów zdrowego stylu życia.

Ogółem Garnizon skupia kilkaset lokali handlowych i usługowych, a realizacja całego projektu osiągnęła dopiero swój półmetek. Obecnie powstają w Garnizonie kolejne kwartały o strukturze mixed-used, co stwarza szeroki wybór powierzchni użytkowych o różnych metrażach, dostępnych w formie najmu lub wykupu.

Wybierz okolicę o dużym natężeniu ruchu

Miejski ruch to również atut osiedla Centralpark przy ul. Rakoczego, znajdującego się w jednej z najliczniej zaludnionych dzielnic Gdańska. Piecki-Migowo z 26 tys. mieszkańcami stanowią dziś czwartą najludniejszą dzielnicę miasta. Ogromnym atutem tej części Gdańska jest doskonałe skomunikowanie z pozostałymi częściami aglomeracji, do czego przyczyniły się liczne inwestycje miejskie z ostatnich lat.

Zwróć uwagę na widoczność witryn

Wyjątkową ekspozycję lokali usługowych w Centralparku zapewnia sąsiedztwo jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych górnego tarasu Gdańska. Witryny lokali w tym kompleksie są doskonale widoczne z krzyżujących się tu ul. Franciszka Rakoczego i al. Pawła Adamowicza. Przebiegające obok Centralparku linii tramwajowe łączą dzielnicę zarówno ze stacją PKM Brętowo, jak i z zamieszkałymi przez ponad 70 tys. osób południowymi dzielnicami Gdańska. W efekcie, najbliższa okolica Centralparku stanowi jeden z ważniejszych korytarzy komunikacyjnych Trójmiasta. Cztery z sześciu budynków osiedla są już zamieszkałe (Brema, Rotterdam, Newcastle i Cleveland), zaś dwa kolejne (Gandawa i Nicea) znajdują się w fazie realizacji z terminem odbioru w I poł. 2022 roku.

Rynek pierwotny Gdańsk – zobacz co dla Ciebie mamy!