Proszę obrócić urządzenie

Blog

23.11.2022

Idea fit-out w Polsce. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Upodobania klientów na rynku nieruchomości zmieniają się bardzo dynamicznie. Jeszcze niedawno rekordy popularności biły lokale w standardzie deweloperskim. Dziś coraz chętniej wybierane są oferty typu fit-out (bardziej rozbudowana idea mieszkania pod klucz). Jeśli do tej pory nie zetknąłeś się z tym pojęciem, najwyższy czas to zmienić, ponieważ jest to bardzo prężnie rozwijający się trend. Co wyróżnia tego rodzaju nieruchomości? Dla kogo to dobre rozwiązanie? Przeczytaj nasz artykuł, a poznasz odpowiedzi na te pytania i z łatwością ocenisz, czy to dobra opcja dla Ciebie.

Spis treści

Fit-out na polskim rynku mieszkaniowym

Idea mieszkań fit-out w naszym kraju jeszcze raczkuje w porównaniu do krajów zachodniej Europy, jednak wraz ze wzrostem zainteresowania wykończeniem pod klucz rośnie również liczba tego typu ofert. Obecnie nawet co piąty inwestor kupujący nieruchomość na rynku pierwotnym decyduje się na takie rozwiązanie. Jak wygląda jego realizacja w praktyce?

Na czym dokładnie polega fit-out?

Oferty opisywane jako fit-out to mieszkania gotowe do wprowadzenia. Nowi lokatorzy muszą przenieść do niego wyłącznie swoje rzeczy osobiste. Pozostałe elementy wyposażenia będą już na nich czekały. Przygotuje je dla nich firma oferująca sprzedaż mieszkań. Nie trzeba obawiać się, że lokal urządzony w ten sposób będzie nijaki, czy niedopasowany do nowych lokatorów. Prace wykończeniowe poprzedza bowiem staranna analiza potrzeb i upodobań konkretnego kupującego, dzięki czemu efekt finalny doskonale się w niej wpisuje. Aranżację przygotowują profesjonalni projektanci. Na każdym etapie współpracy biorą pod uwagę wskazówki klienta i starają się zaproponować projekt łączący ich wizję z charakterem właściciela mieszkania.

Fit-out to nie tylko oferta dla biur

Nie ma jednej konkretnej grupy docelowej, z myślą o której przygotowywane są oferty fit-out. Często zakłada się, że mieszkania pod klucz są przygotowywane przede wszystkim dla osób, które kupują je pod wynajem i traktują jako inwestycję, nie są to jednak jedyni kupujący, którzy są nimi zainteresowani. Nieruchomości w tym standardzie często są wybierane również przez przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na samodzielne urządzanie i wyposażanie biur czy pracowni. Nie brakuje także i klientów indywidualnych gotowych zapłacić nieco więcej na etapie zakupu, by przerzucić obowiązek wykończenia swojego wymarzonego „M” na specjalistów, którzy zajmą się tym za nich.

mieszkania-pod-klucz

Zalety mieszkań fit-out z rynku pierwotnego

Wybór mieszkania typu fit-out niesie za sobą szereg korzyści. Najważniejsza z nich to ogromna oszczędność czasu i energii, jaką zapewnia takie rozwiązanie. Decydując się na nie, nie musisz wielokrotnie odwiedzać sklepów z wyposażeniem wnętrz, ani przeglądać tysięcy ofert sklepów internetowych. Nie musisz być na bieżąco z najnowszymi trendami czy też wysyłać zapytań do niezliczonej liczby firm w poszukiwaniu konkretnych płytek, czy odcienia farby. Sprzedający we współpracy z podwykonawcami zrobi to wszystko za Ciebie.

To świetna opcja dla osób, które nie interesują się aranżacją wnętrz i zwyczajnie nie czerpią przyjemności z urządzania kolejnych pomieszczeń w swoim domu. Powierzając to zadanie profesjonalistom, nie muszą mierzyć się z nim samodzielnie. Co więcej, nie martwią się też koniecznością szukania na własną rękę ekipy, której zlecą prace wykończeniowe, a jak wiadomo, bywa to problematyczne, zwłaszcza w szczycie sezonu remontowego. Nie interesują ich odległe terminy usług, czy opóźnienia w dostawach, które często spędzają sens z powiek inwestorom, którzy zdecydowali się samodzielnie nadzorować proces wykończenia. 

Sprzedaż mieszkań w Gdyni i Gdańsku

Decydując się na zakup mieszkania fit-out wciąż jeszcze trzeba poświęcić nieco czasu na wyszukanie odpowiedniej inwestycji. Jeśli postawisz na lokale dostępne w ofercie grupy inwestycyjnej Hossa, masz pewność, że będzie to trafny wybór. To deweloper, którego specjalnością jest sprzedaż mieszkań w Gdańsku i Gdyni. Jego dopracowane inwestycje, takie jak osiedle Sokółka Kamrowskiego, zwracają uwagę wysokim standardem i dbałością o detale. Zapoznaj się z pełną ofertą firmy i znajdź swoją wymarzoną nieruchomość. Wybierz wykończenie pod klucz, spełniające wiele elementów idei fit-out! Odbierz lokal gotowy do wprowadzenia, wykończony idealnie pod Ciebie.