Proszę obrócić urządzenie

Blog

06.10.2021

Ile kosztuje mieszkanie w Gdańsku?

Zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości w Gdańsku i chcesz poznać ceny mieszkań pod klucz? Nie wiesz, dlaczego warto zdecydować się na kupno nowoczesnego lokum od developera i na jaką dzielnicę postawić? Przeczytaj artykuł, w którym znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Wybierz Gdańsk i mieszkanie od developera

Stolica województwa pomorskiego co roku przyciąga mnóstwo nowych mieszkańców, studentów i turystów. Ci pierwsi widzą tu przede wszystkim liczne możliwości zatrudnienia, a także spędzania wolnego czasu po pracy. Druga grupa może studiować na jednej z wielu gdańskich uczelni, a po zajęciach korzystać z atrakcji akademickiego życia. Ostatni zaś cenią sobie położenie miasta, piękne plaże i zabytki.

To wszystko sprawia, że warto zdecydować się na zakup nieruchomości w Gdańsku. Można wybrać mieszkanie dla siebie lub pod wynajem, zarówno długo-, jak i krótkoterminowy. Opcja, którą proponują deweloperzy, jest zdecydowanie lepsza niż zakup z rynku wtórnego, ponieważ posiadłości:

 • mają uregulowany stan prawny (nabywcy nie będą mieć problemów z roszczeniami byłych właścicieli, sprawami spadkowymi itp.),
 • nie wymagają przeprowadzenia remontu, są przygotowane do wykończenia wg własnych potrzeb i gustu,
 • oferują mieszkańcom liczne udogodnienia, nowoczesne rozwiązania z zakresu budownictwa, proekologiczne materiały, efektowną przestrzeń do użytku wspólnego itp.

Wielu deweloperów proponuje także wykończenie mieszkania pod klucz w atrakcyjnej cenie. Usługa obejmuje doradztwo, wykonawstwo i zakup poszczególnych materiałów w zakresie np.: malowania ścian i sufitów, paneli podłogowych, drzwi wewnętrznych czy armatury łazienkowej.

Ceny mieszkań w poszczególnych dzielnicach Gdańska

Średnia cena 1 m² w tym mieście wynosi obecnie 9384 zł. Do najdroższych dzielnic należą Wyspa Sobieszewska (15729 zł za 1 m²), Śródmieście (12392 zł za 1 m²) i Brzeźno (11746 zł za 1 m²).

Najtańsze dzielnice Gdańska to: Olszynka (6571 zł za 1 m²), Rudniki (7038 zł za 1 m²) oraz Krakowiec-Górki Zachodnie (7658 zł za 1 m²).

Od czego zależy cena metra kwadratowego mieszkania od dewelopera?

Doskonale wiesz, że ceny mieszkań na rynku pierwotnym o podobnym standardzie mogą znacząco różnić się wysokością opłaty za m². Wynika to przede wszystkim z położenia danej nieruchomości ‒ zarówno w Gdańsku, jak i jakimkolwiek innym miejscu są dzielnice bardziej i mniej atrakcyjne pod wieloma względami (bezpieczeństwa, odległości od ważnych punktów usługowych, komunikacji z innymi częściami miasta itp.). Ponadto na cenę mieszkania od dewelopera wpływa także:

 • standard wykończenia lokalu, budynku i otoczenia,
 • piętro, na którym znajduje się mieszkanie,
 • powierzchnia dodatkowa (ogródek, taras, balkon, garaż, miejsce postojowe),
 • funkcjonalność nieruchomości,
 • położenie względem stron świata.

W której dzielnicy Gdańska warto kupić mieszkanie?

Szóste pod względem liczby ludności i siódme pod względem wielkości miasto w naszym kraju podzielone jest na 35 dzielnic. Możliwości wyboru lokum na niemal każdej z nich są ogromne ‒ w Gdańsku deweloperzy budują mnóstwo nowych mieszkań. Rynek pierwotny jest bardzo duży, dlatego na pewno znajdziesz nieruchomość idealną dla siebie lub pod wynajem.

Dużą popularnością wśród kupujących cieszą się:

 • Śródmieście, uważane za najatrakcyjniejszą pod względem lokalizacyjnym dzielnicę. Poza łatwym dostępem do pozostałych części Gdańska wyróżnia się bogatą ofertą kulturalną,
 • Wrzeszcz, wg wielu połączenie tradycji z nowoczesnością. Znajdziesz tu mnóstwo restauracji czy klubów, a także terenów zielonych czy miejsc do uprawiania sportu. Jest doskonale połączony z Gdynią i Sopotem,
 • Oliwa, uznawana za najspokojniejszą i najbardziej zieloną część miasta,
 • Przymorze Małe oraz Zaspa Rozstaje, cenione za dostęp do plaż, bliskość centrum, bogatą ofertę kulturalną i handlową,
 • Wyspa Sobieszowska, nadmorska dzielnica, wybierana przez osoby uwielbiające kąpiele słoneczne czy uprawianie sportów wodnych.

Znajdź swoją wymarzoną nieruchomość

Już wiesz, jakie są ceny mieszkań w Gdańsku i od czego zależą. Warto regularnie przeglądać pojawiające się oferty od developerów, co pozwoli na znalezienie nowoczesnego mieszkania pod klucz. Masz jakiekolwiek pytania? Skontaktuj się z nami, a chętnie doradzimy i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.