Proszę obrócić urządzenie

Blog

22.05.2024

Jak części wspólne inwestycji przekładają się na komfort mieszkańców?

Przeprowadzka do świeżo wybudowanego lokum to ważne wydarzenie w życiu. Przed kupnem nieruchomości z rynku wtórnego na pewno dokładnie ją zweryfikowałeś. Standardy wykończenia mieszkań w Gdańsku są obecnie na wysokim poziomie, lecz jak wygląda kwestia części wspólnych obiektu mieszkalnego? Przeczytaj poniższe informacje i poznaj udogodnienia, których możesz spodziewać się na nowym osiedlu!

Spis treści

Atrakcyjne części wspólne – dodatkowy atut dla kupujących mieszkanie

Komfort życia na osiedlu mieszkaniowym zależy nie tylko od samego lokum czy sąsiadów, ale też od zapewnionych na miejscu dodatkowych udogodnień. Atrakcyjne części wspólne są obecnie istotne dla większości kupujących i każdy, doświadczony deweloper z Gdańska pamięta o tym, planując kolejną inwestycję. W końcu rynek pierwotny jest bardzo konkurencyjny. To zaleta, jeśli aktualnie szukasz na nim mieszkania!

Prawidłowo zaaranżowane części wspólne są istotne nie tylko ze względów praktycznych. Liczą się też kwestie estetyczne, w końcu nikt nie chce żyć na szarym, niezadbanym osiedlu. Dbając o wysokiej jakości wykończenie mieszkania, chcesz na pewno, aby podobny standard panował w jego okolicy. Na szczęście większość deweloperów podchodzi do tej kwestii poważnie, zapewniając kupującym liczne udogodnienia i wygody na terenie obiektu.

Jak projektuje się przestrzenie wspólne w blokach mieszkalnych?

Nowoczesne osiedla wybudowane przez deweloperów wyróżniają się przeważnie wysokimi walorami estetycznymi. Projektując je, wykonawcy zapewniają przyszłym mieszkańcom dostęp do funkcjonalnych części wspólnych, które służą do relaksu, nawiązywaniu więzi między sąsiadami czy do celów czysto użytkowych. Wśród nich można znaleźć między innymi:

 • windy i klatkę schodową,
 • hall wejściowy ze skrzynkami na listy,
 • dziedziniec z miejscami do siedzenia,
 • pomieszczenia techniczne np. pralnia,
 • sale wspólne z fitnessem czy miejscami do pracy,
 • tereny rekreacyjne. 

Oczywiście nie wszystkie powyższe obiekty znajdziesz na każdym osiedlu. Rynek pierwotny w Gdańsku jest bardzo różnorodny, obejmując standardowe inwestycje, a także te premium, z dużym wyborem udogodnień dla mieszkańców. Przed zakupem konkretnej nieruchomości zapoznaj się więc z dokładną ofertą dewelopera!

deweloper gdansk

Co może znaleźć się na terenie rekreacyjnym na osiedlu?

Nawiązanie znajomości z sąsiadami pozwoli Ci czuć się lepiej i bezpieczniej w nowym mieszkaniu! Do bliższego poznania z członkami wspólnoty najlepiej służą tereny rekreacyjne, które znajdują się na terenie osiedla. Tego rodzaju części wspólne występują w wielu odsłonach. Do najpopularniejszych należą:

 • place zabaw dla dzieci – miejsca integracji maluchów i ich rodziców,
 • strefy do grillowania i pikników – niezastąpione w sezonie wiosenno-letnim,
 • boiska wielofunkcyjne – do gier zespołowych i treningu indywidualnego,
 • specjalne miejsca dla psów – do wyprowadzania i zabawy,
 • ogródki społecznościowe – do wspólnej uprawy kwiatów i warzyw,
 • strefy wypoczynkowe – z wygodnymi hamakami, altankami.

Wielu deweloperów zapewnia w pobliżu nieruchomości również ścieżki rowerowe i spacerowe. Osiedla z takimi udogodnieniami przeważnie powstają w okolicy miejskich terenów zielonych, jezior czy rzek.

Jak zagospodarować przestrzeń wspólną dla rodzin z dziećmi?

W dużej mierze nowe mieszkania od dewelopera kupują młode małżeństwa, które planują potomstwo w niedalekiej przyszłości. Z tego powodu wielu inwestorów zapewnia przyszłym mieszkańcom swoich osiedli dostęp do infrastruktury dla rodzin z małymi dziećmi. W większości obiektów znajdują się place zabaw z różnymi atrakcjami dla najmłodszych, zaopatrzone w wygodne ławki dla opiekunów i mieszczące się w zacienionej części obiektu.

Także sama wspólnota mieszkaniowa może zadbać o atrakcje dla rodzin z dziećmi! Na zebraniach z sąsiadami można zaproponować inwestycję w udogodnienia, których wdrożenie zostanie opłacone na przykład z funduszu remontowego. Świetnym pomysłem jest wyznaczenie sali wspólnej, na której terenie będą organizowane spotkania integracyjne, a także warsztaty dla najmłodszych czy inne wydarzenia, niekoniecznie dla maluchów i ich rodziców.

Sprawdź zalety mieszkań z rynku pierwotnego od dewelopera Hossa!

Szykujesz się do zakupu nieruchomości w Trójmieście? W Gdyni nowe mieszkania o wysokim standardzie wykończenia oferuje deweloper Hossa! Zapraszamy do sprawdzenia aktualnych inwestycji z rynku pierwotnego, w których zapewniliśmy udogodnienia dla mieszkańców. Umów się na wizytę z naszym agentem i zarezerwuj wymarzone lokum.