Proszę obrócić urządzenie

Blog

18.03.2024

Jak dobrać metraż mieszkania do swoich potrzeb? Podpowiadamy!

Decyzja dotycząca wyboru idealnej nieruchomości wpłynie na każdy aspekt Twojego życia codziennego. Wśród wielu kwestii do rozważenia, jedną z najważniejszych jest odpowiedni dobór metrażu lokalu. Niezależnie od tego, czy interesują Cię nowoczesne mieszkania w Gdańsku, Gdyni czy innym zakątku Trójmiasta, istotne jest, aby przestrzeń była dostosowana do Twoich potrzeb i stylu życia. W tym artykule podpowiadamy, jak podejść do tej decyzji, aby cieszyć się komfortem i funkcjonalnością na co dzień, korzystając z oferty dewelopera. 

Jakie czynniki wziąć pod uwagę, wybierając wielkość mieszkania?

Decydując się na zakup nieruchomości od dewelopera w Trójmieście, należy uwzględnić nie tylko bieżące potrzeby, ale również te, które mogą pojawić się w przyszłości. Obejmuje to przewidywaną zmianę stylu życia, możliwe powiększenie rodziny czy też zmianę pracy, która może wymagać dodatkowego pokoju przeznaczonego na biuro domowe lub dojazdów w nowe miejsce. Te czynniki mają duże znaczenie przy wyborze optymalnego metrażu nowoczesnego mieszkania zarówno w Gdyni, jak i Gdańsku lub innym mieście, aby zapewnić sobie i swoim bliskim wygodę na lata. 

Wielkość mieszkania a styl życia i plany na przyszłość

Wybierając metraż, zastanów się nad swoim obecnym stylem życia oraz planami na przyszłość. Dla aktywnych zawodowo mieszkańców Trójmiasta niewielkie nowoczesne mieszkania w centrum mogą okazać się idealne, jeśli cenią sobie przestrzeń do pracy z domu oraz bliskość miejskiej infrastruktury. Z kolei osoby planujące powiększenie rodziny powinny szukać większych nieruchomości od dewelopera, gdzie dodatkowe pokoje będą mogły służyć jako przestrzeń dla dzieci.

Ponadto miłośnicy rozrywki i kultury docenią życie w centrum miasta, gdzie wszystkie atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Dla osób poszukujących spokoju i bliskości z naturą mieszkania od dewelopera na obrzeżach Trójmiasta mogą oferować z kolei zarówno większy metraż, jak i dostęp do terenów zielonych. Warto również rozważyć przyszłe zmiany w mobilności, takie jak potrzeba łatwiejszego dostępu do środków transportu publicznego lub większej liczby miejsc parkingowych. Jest to kolejny czynnik wpływający na wybór lokalizacji nowoczesnego mieszkania w Gdyni lub Gdańsku. 

mieszkania od dewelopera

Metraż a komfort wszystkich domowników

Komfort życia mieszkańców zależy nie tylko od liczby pomieszczeń, ale również od przemyślanego rozkładu lokalu. Oprócz odpowiedniego metrażu nieruchomość powinna wyróżniać się funkcjonalnym podziałem przestrzeni. Dla singla optymalnym rozwiązaniem będzie jednopokojowe mieszkanie o metrażu od 25 do 35 m² zapewniające wystarczającą ilość miejsca do życia i pracy przy zachowaniu intymności i wygody. Pary powinny rozważyć składające się z dwóch pomieszczeń nieruchomości w przedziale od 45 do 60 m², co umożliwi zarówno wspólne, jak i indywidualne korzystanie z przestrzeni bez uczucia ciasnoty. Dla rodzin z dziećmi zalecany jest metraż powyżej 70 m² z co najmniej 3 pokojami. Dzięki temu można zapewnić każdemu domownikowi własną przestrzeń oraz miejsce do wspólnego spędzania czasu. Ogromnym powodzeniem cieszą się mieszkania o metrażu 80-100 m2 w naszych inwestycjach, idealne dla większych rodzin.

Kompromisy między metrażem, lokalizacją i budżetem

Często wybór metrażu wymaga pewnych kompromisów. Nowoczesne mieszkania blisko centrum Gdańska czy Gdyni, są z reguły droższe, ale zapewniają dostęp do bogatej infrastruktury miejskiej. Nie można też pominąć innych atutów, dzięki którym ta część Trójmiasta jest tak popularna wśród turystów. Z drugiej strony nieruchomości od dewelopera położone trochę dalej od centrum, mogą zapewnić więcej przestrzeni za podobną cenę. Ważne, aby znaleźć złoty środek, który będzie odpowiadał zarówno Twoim potrzebom pod względem przestrzeni, jak i finansów, które w wielu przypadkach są decydującym czynnikiem. 

Szykujesz się do zakupu mieszkania w Trójmieście? Nasi doradcy czekają!

Decydując się na zakup nowoczesnej nieruchomości w Trójmieście, warto rozważyć ofertę Maisonette by Sokółka na Stoku dewelopera Hossa. Dwupoziomowe mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji stanowią ciekawą alternatywę dla domu jednorodzinnego czy szeregowego. Niezależnie od tego, czy szukasz przytulnego apartamentu w Gdańsku, czy interesują Cię nowoczesne i wielopokojowe mieszkania od dewelopera w Gdyni, nasza oferta spełni Twoje oczekiwania. Skontaktuj się z naszymi doradcami, aby wspólnie znaleźć nieruchomość, która będzie Twoim idealnym domem.