Proszę obrócić urządzenie

Blog

20.01.2020

Jak podnieść standard mieszkania przed sprzedażą?

Mieszkanie, w którym obecnie przebywamy może być dla nas miejscem idealnym. Jednak w życiu zdarzają się sytuacje, które wymuszają na nas zmianę lokum. Przeprowadzka do innego miasta z uwagi na atrakcyjniejszą finansowo posadę lub zakup większego mieszkania spowodowany powiększającą się rodziną to tylko niektóre z powodów zmuszających nas do zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń i sprzedaży aktualnego M. Jednym z czynników pozwalających nam na szybką sprzedaż nieruchomości przy jednoczesnym wzroście jej ceny jest podniesienie standardu mieszkania. Wtedy zwykle zaczynamy się zastawiać, co oznacza wysoki standard mieszkania i co zrobić, aby nasza oferta wyróżniała się na tle pozostałych.

CO OZNACZA WYSOKI STANDARD MIESZKANIA W OCZACH NABYWCY?

Ludzie mają różne pojęcie na temat wysokiego standardu mieszkania. Dla niektórych ten termin wiąże się z zastosowaniem materiałów najwyższej jakości do wykończenia czterech ścian i wyposażeniem ich w sprzęty oraz meble z górnej półki. Dla innych z kolei nowocześnie i gustownie urządzone wnętrze jest synonimem elegancji i zarazem wysokiego standardu. O tym aspekcie decyduje również trwałość wszystkich komponentów oraz ich strona wizualna. Dlatego solidne i atrakcyjnie wyglądające materiały, które są ze sobą dobrze skomponowane mogą w pełni stanowić o bardzo dobrym standardzie wykończenia mieszkania.

GRUNTOWNY REMONT – W DRODZE DO WYSOKIEGO STANDARDU MIESZKANIA

Remont jest działaniem, którego stopień zależny jest głównie od wieku nieruchomości. Im starsze jest mieszkanie, tym bardziej koniecznym może się okazać przeprowadzenie wnikliwych prac – dotyczy to szczególnie kilkudziesięcioletnich budynków. Wymiana instalacji elektrycznej oraz wodnokanalizacyjnej na nową to pierwszy i bardzo ważny krok, który ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców. Mimo, że tych zmian nie widać gołym okiem, to są one bardzo pozytywnie postrzegane przez potencjalnych nabywców i jednocześnie podnoszą standard wykończenia mieszkania. Podobnie jest ze zmianami widocznymi na pierwszy rzut oka, jak odnowienie podłogi czy pokrycie części ścian ozdobnym klinkierem.

ODŚWIEŻENIE MIESZKANIA WRAZ Z USUNIĘCIEM WSZYSTKICH USTEREK TO PODSTAWA

Co może oznaczać wysoki standard mieszkania i brak jakichkolwiek uszkodzeń np. na ścianach? Te kwestie dają do zrozumienia przyszłym mieszkańcom nieruchomości, że poprzedni właściciele dbali o swoje M. Dlatego zanim zdecydujemy się na zamieszczenia ogłoszenia dotyczącego sprzedaży lokalu, warto poszukać ewentualnych defektów, takich jak m. in. odpryski farby czy pofalowana powierzchnia ściany i je zlikwidować. Poza tym, dobrym rozwiązaniem jest odświeżenie całego mieszkania, jeśli nie było od kilku lat malowane. Warto do tego użyć uniwersalnego koloru jakim jest biały. Barwa ta uznawana jest za bezpieczną, ponieważ idealnie komponuje się z innymi kolorami, rozjaśnia pomieszczenia, a także pozwala szybko i w łatwy sposób pokryć ściany farbami wybranymi przez nowych lokatorów.

DZIĘKI WYSOKIEMU STANDARDOWI MIESZKANIE JEST ATRAKCYJNIEJSZE

Wiele rodzin poszukuje mieszkań, do których od razu mogą się wprowadzić bez konieczności poświęcania swojego czasu i dodatkowego kapitału na remont. Nieruchomości od deweloperów mogą spełniać takie warunki, ponieważ często są wykonywane z opcją wykończenia pod klucz, gdzie klienci mogą decydować o sposobie aranżacji wnętrza i dzięki temu zamieszkać w wymarzonych czterech ścianach. Jednak sprzedając mieszkanie, sami możemy w pełni zadbać o atrakcyjność własnej oferty i przyciągnąć potencjalnych klientów. Odświeżone mieszkanie, w którym wszystkie elementy bardzo dobrze ze sobą współgrają spodoba się właściwie każdemu. Ponadto, zastosowanie odpowiedniego oświetlenia ma ogromne znaczenie. Nowoczesne lampy ledowe rozmieszczone wzdłuż korytarza, nad wysepką w kuchni czy na podwieszonym suficie w salonie nadają niepowtarzalnej atmosfery i uroku.


Wiedząc już co oznacza wysoki standard mieszkania, warto również zainteresować się takim zagadnieniem jak home staging. Termin ten wywodzi się z języka angielskiego i oznacza umiejętność urządzania wnętrz pomocą technik wykorzystywanych w marketingu i sprzedaży. Właśnie w nim zawarte są takie prace jak wymiana podłóg na nowe, doświetlenie pomieszczeń, uzupełnianie ubytków czy likwidacja wszelkich widocznych usterek. Ale ponadto, home staging polega również na zastosowaniu gustownych dodatków, takich jak. grafika, ramka na zdjęcia doniczka z kwiatami, które np. podbiją rodzinną atmosferę wnętrza. Wrażenie to podbija również ustawienie w salonie czy sypialni mebli, które jednocześnie będą stanowiły centralną część pomieszczenia, ale nie będą się znacząco wybijały ponad całość.

OTWARTE PRZESTRZENIE IDĄ W PARZE Z WYSOKIM STANDARDEM WYKOŃCZENIA MIESZKANIA

Współczesne mieszkania odznaczają się nowoczesnością m. in. dzięki zastosowaniu w nich otwartych przestrzeni. To właśnie ten element w dużej mierze decyduje o wysokim standardzie mieszkania, ponieważ nawet mniejszy metraż zaaranżowany w ten sposób wydaje się być znacznie większy niż w rzeczywistości. Czy w starym mieszkaniu można osiągnąć również taki efekt? Mimo, że tego rodzaju nieruchomości bardzo często posiadają pomieszczenia, których nie da się powiększyć ze względu na usytuowanie ścian nośnych, to użycie jasnych kolorów na ścianach oraz zastosowanie bardziej użytecznych mebli i dodatków wizualnie powiększy całą przestrzeń i sprawi, że będziemy mieć do czynienia z wysokim standardem mieszkania.

Źródła:
https://przepisnadom.pl/artykul/10-niedrogich-rozwiazan-ktore-podniosa-wartosc-twojego-domu-i-mieszkania
https://www.otodom.pl/wiadomosci/rynek-nieruchomosci/w-jaki-sposob-podniesc-wartosc-mieszkania-id4709.html
https://www.homebook.pl/artykuly/50/home-staging-czyli-jak-podniesc-wartosc-mieszkania-przed-sprzedaza

Sprzedaż mieszkań Gdynia – zobacz co dla Ciebie mamy!