Proszę obrócić urządzenie

Blog

22.05.2023

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?

Inwestowanie w nieruchomości to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów na ulokowanie własnego kapitału. Mieszkanie pod wynajem powinno być położone w atrakcyjnej lokalizacji i urządzone w przemyślany sposób. Aranżacja wnętrza to proces czasochłonny i wymagający, zwłaszcza jeśli nie będziemy robić tego dla siebie, ale dla potencjalnych najemców. Zastanawiasz się, jak urządzić przestrzeń? Zrób to sam lub zleć wykończenie pod klucz profesjonalnemu wykonawcy.

Spis treści

Aranżacja mieszkania zakupionego pod wynajem

Jeśli zdecydowałeś, że zakupiona nieruchomość będzie przeznaczona pod wynajem – czeka Cię proces przygotowania lokum dla przyszłego najemcy. Mieszkanie inwestycyjne powinno być dopasowane do jego potrzeb, dlatego konieczne będzie określenie grupy docelowej.

Zacznij zatem od określenia, czy chcesz, aby w przestrzeni zamieszkali studenci, pracownik korporacji, czy rodzina z dziećmi? Postaraj się również oszacować, jakim budżetem będzie dysponować Twój lokator. Przemyśl również, jaki układ pomieszczeń, wyposażenie i udogodnienia mogą podnieść atrakcyjność nieruchomości. Bardzo ważne jest dokładne określenie budżetu, jakim dysponujesz i jaki zamierzasz poświęcić na ten właśnie cel.

Wykończenie wnętrza w mieszkaniu inwestycyjnym

Pamiętaj, że nie urządzasz tej przestrzeni dla siebie, ale dla osób, których gustu nie znasz. Jak wykończyć mieszkanie pod klucz? Zadbaj, aby pomieszczenia były przede wszystkim funkcjonalne i estetyczne. Przede wszystkim upewnij się, że wszystkie instalacje są sprawne. Dzięki temu zmniejszysz ryzyko występowania usterek i konieczności kosztownych remontów.

Niezbędne jest wykonanie podłóg – w pokojach najlepiej położyć panele, a w łazience i kuchni płytki. Ściany w mieszkaniu inwestycyjnym powinny być pomalowane w neutralnym kolorze, tj. biały, beżowy, czy szary – są to barwy, które prezentują się estetycznie, optycznie powiększają przestrzeń, a dodatkowo podobają się większości osób. Wybierając wszelkie dodatki, postaw na ich trwałość i użyteczność. Niech nie zalegają niepotrzebne przedmioty.

Meble – jakie wybrać do wynajmowanego mieszkania?

Nieruchomość przeznaczona pod wynajem powinna być starannie zaprojektowana i urządzona funkcjonalnie. W większości przypadków standardem jest, że to do inwestora należy wyposażenie kuchni i łazienki. Meble w tych pomieszczeniach powinny być przede wszystkim użyteczne. Upewnij się, że zmieszczą się w nich wszystkie niezbędne akcesoria i narzędzia. Istotne jest także, aby były wykonane z trwałych i solidnych materiałów.

W kuchni powinno znaleźć się możliwie dużo szafek i szuflad do przechowywania, podobnie jak w łazience. Jeśli zdecydujesz, że swoje mieszkanie chcesz przeznaczyć pod wynajem dla studentów, prawdopodobnie konieczny będzie także zakup łóżka, biurka i krzesła/fotela do pokoju. Młode osoby, które dopiero opuszczają swój rodzinny dom, najczęściej nie mają budżetu na zakup tego rodzaju wyposażenia i docenią ich obecność w mieszkaniu.

mieszkania-na-wynajem-trojmiasto

Style, które dobrze się sprawdzą na różnorodnych metrażach

Neutralne kolory i wysoka funkcjonalność to najważniejsze zasady, jakimi należy się kierować, urządzając mieszkanie inwestycyjne pod klucz. Nie znamy przecież upodobań przyszłego najemcy, dlatego warto postawić na uniwersalne rozwiązania. Jednocześnie dobrym pomysłem jest pozostawienie przestrzeni na dopracowanie szczegółów przez lokatora, z którym podpiszemy umowę. Jeżeli będzie chciał, doposaży mieszkanie pod wynajem w:

  • rośliny doniczkowe,
  • dywaniki,
  • poduszki dekoracyjne,
  • ramki na zdjęcia i obrazy.

Większość najemców oczekuje średniego standardu wykończenia. Chcą, żeby przestrzeń była urządzona schludnie, nowocześnie, ale i w sposób praktyczny. Bardzo ważny jest zakup niezawodnych, ekonomicznych sprzętów, aby możliwie obniżyć wysokość rachunków za media.

Warto pamiętać również o tym, że doświadczone i sprawdzone firmy deweloperskie mają w swoich ofertach atrakcyjne pakiety wykończeniowe, dzięki którym proces remontu oraz aranżacji jest zupełnie bezproblemowy dla właściciela mieszkania. Np. w Hossie dysponujemy dwoma odpowiadającymi na różne potrzeby opcjami: pakietem Classic i Prestige dla bardziej wymagających. W zależności od wyboru w cenie zawarte są usługi takie jak malowanie, układanie płytek, biały montaż i wiele więcej! Jako urządzający mieszkanie możesz również skorzystać z porad eksperta-architekta wnętrz, który podpowie Ci, jak podkręcić stylistykę wnętrza na wynajem.

Mieszkanie pod klucz w Trójmieście – to się opłaca!

W nieruchomościach przeznaczonych pod wynajem najlepiej sprawdza się prostota – chodzi zarówno o styl aranżacji, jak i funkcjonalność elementów wyposażenia. Jeżeli nie masz czasu lub brakuje Ci pomysłu, jak wykończyć wnętrze – zgłoś się do Hossa, a my przygotujemy dla Ciebie projekt i zajmiemy się urządzeniem mieszkania pod klucz.

Czy wiesz, że na atrakcyjność nieruchomości wpływa nie tylko jej standard, ale także lokalizacja? Dlatego nie zastanawiaj się dłużej – zapoznaj się z aktualnymi ofertami Hossa kup mieszkanie inwestycyjne w Trójmieście!