Proszę obrócić urządzenie

Blog

18.06.2020

Jak urządzić mieszkanie w stylu boho?

Pełen kolorów, nawiązań do natury i świata marzeń sennych styl boho jest jednym z najnowszych trendów w aranżacjach wnętrz. Taka konwencja spodoba się z pewnością tym osobom, które lubią design z lat 60. XX wieku, połączony z hipisowskim luzem. Boho związane jest również z sięganiem po motywy ludowe, etniczne i ekologiczne. Jak zatem urządzić mieszkanie właśnie w tym nieco szalonym stylu?

Odważne podejście do tematu

Daj się ponieść fantazji w urządzaniu wnętrz, korzystaj z wielu różnych kolorów i wzorów, by wprowadzić do pomieszczeń styl boho. Może wydawać się, że w takich aranżacjach niektóre elementy do siebie nie pasują, ale jest wręcz przeciwnie. Łączenie ze sobą różnych faktur, kolorów i deseni oraz wzorów pochodzących z różnych stylów powoduje, że wnętrze staje się jedyne w swoim rodzaju.

Dodatki i dekoracje kluczem do sukcesu

Jeśli podoba Ci się styl boho, musisz pozbyć się uprzedzeń i wyjść poza konwencjonalne spojrzenie na wnętrza. Boho przeczy minimalizmowi i znacznie więcej ma wspólnego z tradycyjnym wystrojem pomieszczeń mieszkalnych. Dlatego do woli korzystaj z naturalnych dodatków w swoich domowych wnętrzach. Na kanapach czy fotelach niech znajdą się dekoracyjne tkaniny i ręcznie wydziergane na szydełku poduszki. Obowiązkowym elementem tekstylnym w stylu boho jest patchwork, który sprawdzi się w postaci narzuty na łóżko, zasłon okiennych, a nawet kolażu różnorodnych tapet na ścianie. Nie musisz decydować się na pokrycie takim kolażem wszystkich ścian w salonie czy sypialni – jedna w zupełności wystarczy, by nie uzyskać efektu przesycenia wzorzystością.

Nie bój się łączyć z pozoru niepasujące do siebie elementy, takie jak stoliczek kawowy w stylu vintage z ręcznie tkanym dywanikiem i kwiatowymi elementami dekoracyjnymi. Fantazja to klucz przy urządzaniu wnętrz w stylu boho. Niemal wszystkie chwyty są przy tym dozwolone. Wybuchowa mieszanka stylów zaowocuje zbudowaniem takiego wnętrza, które będzie jedyne w swoim rodzaju. W stylu boho jest kolorowo, wesoło, luźno i nieformalnie. Możesz z humorem podejść do wnętrzarskiego stylu swojego mieszkania.

Rynek pierwotny Gdańsk – zobacz co dla Ciebie mamy!