Proszę obrócić urządzenie

Blog

08.04.2024

Jak wybrać mieszkanie, które zyska na wartości?

Zakup nieruchomości to decyzja wymagająca rozwagi i analizy potencjalnych korzyści. Należy zrozumieć, jakie czynniki wpływają na wartość inwestycji, a dowiesz się tego z naszego artykułu. Szczególnie w przypadku dynamicznie rozwijających się regionów, takich jak Trójmiasto, skrupulatny przegląd ofert deweloperów w Gdańsku i Gdyni może być drogą do zyskownej inwestycji. Wybierając nowe mieszkanie, kieruj się nie tylko bieżącymi trendami, ale też perspektywami długoterminowego wzrostu wartości.

Spis treści

Sprawdź, co zrobić, by mieszkanie było dobrą inwestycją

Przyglądając się rynkowi pierwotnemu nieruchomości dynamicznych aglomeracji, takich jak Trójmiasto, zwróć uwagę na najistotniejsze dla wartości inwestycji czynniki. Postaw na lokalizacje z planem długofalowego rozwoju. Sprawdź też, które metraże oraz układy nowych mieszkań są obecnie w cenie i nie pomijaj dodatkowych elementów podnoszących atrakcyjność lokalu. Kupując nieruchomość z rynku pierwotnego od dewelopera w Gdańsku czy Gdyni, dokonujesz inwestycji, która ma ogromne szanse zyskać na wartości.

Jaką lokalizację nieruchomości wybrać?

Jeśli rozglądasz się za miejscem, które nie tylko będzie domem, ale też mądrą inwestycją, Trójmiasto zapewnia lokalizacje z potencjałem. W Gdyni Chwarzno-Wiczlino oferuje ciszę i spokój blisko natury, ale pozostaje doskonale skomunikowane. To daje szanse na wzrost wartości w niedalekiej przyszłości. Z kolei Wrzeszcz z łatwym dojazdem do centrum przyciąga młodych pracowników. Wybierając mieszkania z rynku pierwotnego w tych dzielnicach, inwestujesz w rozwojowe lokalizacje. Przykładowo, w naszej inwestycji Garnizon we Wrzeszczu od 2011 roku, kiedy to lokatorzy odbierali pierwsze mieszkania, wartość metra kwadratowego wzrosła średnio trzykrotnie!

Dlaczego otoczenie mieszkania i infrastruktura są ważne?

Decydując się na nieruchomość z rynku pierwotnego w Trójmieście, uwzględnij otoczenie i infrastrukturę. Dobrze skomunikowane nowe lokale z dostępem do sklepów, szkół czy placówek medycznych szybciej zyskują na wartości. Infrastruktura rekreacyjna na terenie Trójmiasta przyciąga szerokie grono zainteresowanych, co jest istotne w przypadku przyszłej odsprzedaży. Atrakcyjna lokalizacja w pobliżu ważnych punktów Gdyni czy Gdańska może przyczynić się do wzrostu wartości nowego mieszkania od dewelopera. 

deweloper trójmiasto

Jaki metraż i rozkład mieszkania jest najbardziej atrakcyjny?

Pamiętaj, że liczy się także odpowiedni dobór metrażu i planu nieruchomości. Łatwiej sprzedać mieszkanie ustawne i o pożądanej przez wielu kupujących liczbie pokoi. Nowe mieszkania w Gdyni i Gdańsku, które odpowiadają aktualnym trendom to: 

  • kawalerki o powierzchni 25-30 m² z otwartą przestrzenią kuchenną i wypoczynkową, które są idealne na wynajem krótkoterminowy, 
  • lokale dwupokojowe o metrażu 40-60 m² z wydzielonym miejscem do spania i życia dziennego; przyciągają młode osoby oraz małe rodziny,
  • apartamenty trzypokojowe o wielkości 65-85 m², oferujące przestrzeń na pokój dla dzieci lub biuro, 
  • duże mieszkania czteropokojowe i większe, powyżej 90 m², z osobnymi sypialniami, salonem i miejscem do pracy, spełniające oczekiwania większych rodzin lub osób pracujących z domu. 

Warto na bieżąco sprawdzać, na jakie mieszkania jest aktualnie największe zapotrzebowanie. Zwiększysz w ten sposób swoje szanse na zakup nowej nieruchomości w Gdyni lub Gdańsku z potencjałem długoterminowego wzrostu wartości. 

Jakie dodatkowe udogodnienia zwiększają wartość mieszkania?

Zastanów się, które udogodnienia zwiększą wartość mieszkania od dewelopera. Balkon, taras lub ogródek to dodatkowa przestrzeń szczególnie ceniona w gęsto zabudowanych obszarach Gdyni i Gdańska. Miejsce parkingowe czy garaż jest nie tylko wygodne, ale często niezbędne. Inne udogodnienia, jak przechowalnia dla rowerów, czy dostęp do wspólnych stref rekreacyjnych, mogą podnieść atrakcyjność nowej nieruchomości z rynku pierwotnego.

Czas zainwestować w mieszkanie z rynku pierwotnego

Decyzja o zakupie nieruchomości w Trójmieście od dewelopera otwiera drzwi do unikalnych możliwości inwestycyjnych. Zwróć uwagę na otoczenie i infrastrukturę, które są istotne dla atrakcyjności nieruchomości. Przekonaj się, jak nowe mieszkania o przemyślanym układzie i metrażu, wzbogacone o dodatkowe udogodnienia, wyróżniają się wśród innych. Teraz jest najlepszy moment, aby skorzystać z potencjału, jaki zapewnia rynek pierwotny. Sprawdź, jakie atrakcyjne lokale w Trójmieście oferuje deweloper Hossa i skontaktuj się, by uzyskać więcej informacji na temat nowych nieruchomości w Gdyni i Gdańsku.