Proszę obrócić urządzenie

Blog

06.09.2023

Jakie powinno być osiedle przyjazne dzieciom?

Zakup mieszkania to ogromna inwestycja na długie lata, dlatego warto bardzo dokładnie przemyśleć swoją decyzję pod kątem indywidualnych potrzeb. Zupełnie inne oczekiwania mają jednak single czy seniorzy niż rodziny. Jakie powinno być idealne osiedle przyjazne dla dzieci? Na co zwrócić uwagę podczas oglądania nieruchomości? Jako doświadczony deweloper realizujący inwestycje w Gdańsku i Gdyni dzielimy się naszymi spostrzeżeniami zdobytymi podczas pracy w branży. Przeczytaj i postaw na miejsce, w którym Twoje pociechy będą mogły bezpiecznie żyć, odpoczywać, bawić się i rozwijać.

Potrzeby dzieci w centrum

Rodziny z dziećmi muszą zwrócić uwagę nie tylko na odpowiedni metraż, rozkład i cenę wymarzonego M. Duże znaczenie ma także otoczenie. Okolica powinna być bezpieczna. Jako deweloper z Gdańska i Gdyni przygotowujemy specjalne oferty przeznaczone dla klientów z dziećmi. Wtedy inwestycje są projektowane w taki sposób, aby ułatwiać rodzinom codzienne funkcjonowanie i zapewniać im wygodny dostęp do potrzebnej infrastruktury.

Osiedle dobre dla dzieci, czyli jakie?

Dużym zainteresowaniem wśród rodzin z maluchami cieszą się nowoczesne inwestycje. W Gdańsku i Gdyni można znaleźć komfortowe mieszkania w budynkach, które często posiadają ogrodzenia, bramę ze szlabanem i całodobowy monitoring. W bardziej luksusowych nieruchomościach niejednokrotnie na parterze znajdują się recepcje, w których przez 24h dyżuruje portier. To zapewnia duże poczucie bezpieczeństwa, ponieważ chroni przed dostępem osób niepowołanych.

Gdy chcesz wybrać osiedle przyjazne dla dzieci, zwróć uwagę również na sąsiadujące ulice. Budynki znajdujące się tuż przy drogach o dużym natężeniu ruchu są kłopotliwe. Ciągły hałas nie sprzyja spokojnemu wypoczynkowi, a samochody mogą stwarzać potencjalne zagrożenie dla pieszych.

Praktycznie we wszystkich większych miastach w Polsce są dzielnice, które nie mają zbyt dobrej opinii. Lepiej zrezygnować z zakupu mieszkania w ich bezpośrednim sąsiedztwie, ponieważ wieczorne powroty do domu mogą nastręczać trudności.

osiedle w Trójmieście

Tereny zielone i rekreacyjne wokół nowej inwestycji

Podczas oglądania nieruchomości zwróć uwagę na tereny zielone. Duży park w bliskim sąsiedztwie pozwala na swobodne spacery z wózkiem i stanowi doskonałe miejsce na rodzinne wyjścia z przedszkolakami lub małymi uczniami. Zieleń wycisza, pozwala oderwać się od codziennych stresów i wypocząć. Osiedle przyjazne dla dzieci nie powinno znajdować się w miejscu, gdzie królują jedynie zatłoczone ulice i deptaki czy inne budynki.

Coraz częściej deweloperzy projektują zielone skwery z wygodnymi ławeczkami ustawionymi w cieniu rozłożystych drzew, fontannami, rabatami lub nawet łąkami kwietnymi. Planują też inwestycje w pobliżu atrakcyjnych terenów rekreacyjnych. Przykładowo, nasze osiedla Chwarzno Polanki i Sokółka Zielenisz w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino sąsiadują z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym pełnym ścieżek pieszo-rowerowych. Z kolei Welocity Wiczlino to propozycja dla rodzin zakochanych w rowerowych wycieczkach.

Plac zabaw w obszarze osiedla

Własny plac zabaw dla małych mieszkańców osiedla pozwala nawiązywać swobodne relacje z rówieśnikami z sąsiedztwa i doskonale się bawić. Huśtawki, drabinki, zjeżdżalnie i piaskownice stanowią standardowe wyposażenie, którego nie powinno zabraknąć. Czasami deweloper projektuje bardziej rozbudowane parki rozrywki, jak na naszym osiedlu Wiczlino-Ogród. Ważne, aby wszystkie sprzęty pochodziły od renomowanego producenta i miały stosowne certyfikaty, a także wyróżniały się trwałością zastosowanych materiałów. Wysoka jakość i odpowiednia konserwacja zapewnią wówczas bezpieczeństwo użytkowania na lata.

Sąsiedztwo szkół i przedszkoli

Wiele nowych inwestycji powstaje na obrzeżach miast. Takie osiedle może być przyjazne dla dzieci pod warunkiem, że w najbliższej okolicy znajdzie się żłobek, przedszkole i szkoła podstawowa. To pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na dowóz maluchów do placówek oddalonych od domu. Starsze dzieci szybko będą mogły uczyć się samodzielności i samodzielnie chodzić do szkoły. Lokalizację najbliższych placówek edukacyjnych łatwo sprawdzisz na mapie na stronie dewelopera poświęconej danej inwestycji.

Deweloper, który zna i rozumie potrzeby najmłodszych

Szukasz mieszkania w Gdańsku lub Gdyni w miejscu przyjaznym dla dzieci? Firma Hossa to deweloper, który doskonale zna potrzeby najmłodszych i bierze je pod uwagę podczas projektowania swoich kolejnych inwestycji. Bezpieczeństwo, dostęp do szkół i przedszkoli, tereny rekreacyjne, własne place zabaw to podstawowe kwestie, o których nie zapominamy. Chcesz poznać naszą aktualną ofertę? Skontaktuj się z biurami sprzedaży i skorzystaj z pomocy konsultantów, którzy pomogą Ci wybrać mieszkanie idealnie spełniające potrzeby Twojej rodziny.