Proszę obrócić urządzenie

Blog

21.02.2023

Lokal użytkowy pod własny biznes. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy

W każdym biznesie, który opiera się na bezpośredniej obsłudze klientów, niezbędny jest lokal, w którym można ich przyjmować. Bez względu na to, czy ma on mieć charakter handlowy, czy usługowy, powinien spełniać określone warunki, aby pomagał rozwijać działalność. Sprawdź, jak wybrać najlepszy lokal użytkowy na własny biznes i dlaczego warto poszukać go w ofercie dewelopera. 

Spis treści

Prowadzisz własną działalność? Lokal użytkowy to podstawa!

Pomimo że wiele firm przenosi dzisiaj swoją działalność do Internetu, wciąż istnieje wiele branż, które muszą prowadzić ją w tradycyjny sposób. Są to przede wszystkim sklepy spożywcze, piekarnie i cukiernie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, punkty gastronomiczne, miejsca oferujące dzienną opiekę nad dziećmi, czy wreszcie gabinety lekarskie i stomatologiczne.

Dla wszystkich tego rodzaju działalności podstawą prowadzenia biznesu jest lokal użytkowy. Jego wybór okazuje się niezwykle ważny, ponieważ to często właśnie od niego zależy powodzenie całego przedsięwzięcia. 

Lokal użytkowy skrojony na miarę Twoich potrzeb 

Wybierając lokal użytkowy na własny biznes, w pierwszej kolejności musisz skupić się na tym, by spełniał on Twoje potrzeby. Warto więc zwrócić uwagę na następujące jego cechy:

  • lokalizację – powinna być dopasowana do branży, grupy docelowej klientów oraz uwzględniać konkurencję w okolicy (jeśli np. chcesz oferować usługi dziennej opieki nad maluchami, wybierz nowe osiedle, na którym jeszcze takiego punktu nie ma),
  • metraż – on również powinien być dostosowany głównie do charakteru działalności, np. na punkt sprzedaży ubezpieczeń wystarczy 30 m2, ale na prywatną przychodnię dentystyczną potrzebna będzie już znacznie większa powierzchnia,
  • możliwość dostosowania wnętrza do indywidualnych potrzeb – warto wybrać ofertę, która dopuszcza zmiany w projekcie np. przesunięcia ścian działowych, czy też wyodrębnienia dodatkowych pomieszczeń, 
  • standard wykończenia – jeśli chcesz jak najszybciej ruszyć z biznesem, wybierz nieruchomość, która nie wymaga czasochłonnych i kosztownych prac wykończeniowych lub remontowych.

Głos klienta ma znaczenie 

Jeśli chcesz z sukcesem prowadzić własny biznes, lokal użytkowy powinien spełniać także oczekiwania Twoich klientów. Przy jego wyborze zwróć zatem uwagę na następujące kwestie:

  • czy łatwo go będzie znaleźć – najlepsze jest umiejscowienie w pobliżu ciągów komunikacyjnych i innych punktów handlowo-usługowych, a także na parterze i z wejściem od frontu budynku,
  • czy będzie dostosowany do grupy docelowej – np. osób starszych i z niepełnosprawnością lub dla dzieci,
  • czy zapewni klientom konkretne udogodnienia – np. parking w pobliżu bądź dostęp do łazienki wewnątrz. 

Zastanów się także, czy wybrana nieruchomość pomoże dotrzeć do określonej grupy osób. Jeśli na przykład zależy Ci na pozyskaniu klientów z terenu całego miasta, nie wybieraj miejsca na osiedlu zamkniętym. Będzie ono idealne, jeśli chcesz świadczyć usługi wyłącznie dla lokalnej społeczności. 

lokal-uslugowy

Lokal użytkowy od dewelopera to dobry wybór 

Początkujący przedsiębiorcy często decydują się na wynajem miejsca do prowadzenia działalności, co nie zawsze okazuje się dobrym pomysłem. Przede wszystkim nie zapewnia stabilizacji (właściciel w każdej chwili może wypowiedzieć umowę lub podnieść czynsz) i zwykle wiąże się z wieloma ograniczeniami w zakresie możliwości dostosowania wnętrza do potrzeb.

Znacznie bardziej opłaca się zakupić lokal użytkowy od dewelopera. Wiąże się to co prawda z większym wydatkiem, ale później sprzyja rozwijaniu działalności oraz zapewnia bezpieczeństwo finansowe. Nawet jeśli biznes nie pójdzie, można pomieszczenia wynająć innemu przedsiębiorcy i czerpać z tego zyski. 

Bogatą ofertę nieruchomości dla firm (największą od lat!) ma nasza firma deweloperska Hossa. Do wyboru oddajemy wnętrza o powierzchni od 40 do 140 m2, a wśród nich są przestrzenie z możliwością dowolnej aranżacji. Bez trudu znajdziesz wśród nich lokale użytkowe idealnie dopasowane do swojej działalności. 

Rozwijaj biznes w Gdańsku lub Gdyni

Wiesz już, jak wybrać najlepszy lokal użytkowy? Sprawdź koniecznie katalog takich pomieszczeń dostępnych w Hossa. Jako lokalny deweloper z Gdańska i Gdyni proponujemy je w najlepszych lokalizacjach w Trójmieście, również na terenach najmodniejszych osiedli. Zachęcamy także do zapoznania się z propozycjami nowych mieszkań, szczególnie w ramach ofert specjalnych, które obejmują wyjątkowo atrakcyjne nieruchomości w przystępnych cenach.