Proszę obrócić urządzenie

Blog

24.01.2022

Mieszkanie dla rodziny 2+1. Jak wybrać, by zapewnić sobie komfortową codzienność?

Powinno być funkcjonalne, przytulne i położone w dobrej lokalizacji. Mieszkanie dla rodziny 2+1 musi zapewnić przestrzeń dla poszczególnych domowników oraz strefę wspólną, gdzie wszyscy będą mogli pielęgnować wzajemne relacje. Jak jednak wybrać lokal, gdy dysponujemy ograniczonymi środkami, a ceny nieruchomości mogą przyprawiać o zawrót głowy? Podpowiadamy! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, aby własne „M” rzeczywiście stało się bezpieczną przystanią na długie lata.

Spis treści

Potrzeby rodzin ciągle ewoluują

Marzy Ci się dom, w którym Ty i Twoi bliscy będziecie czuć się bezpiecznie, swobodnie oraz komfortowo? Trudno podać definicję idealnego mieszkania, ponieważ każdy ma inne oczekiwania i preferencje. Cechy, które dla jednych będą atutem (np. położenie w tętniącym życiem centrum miasta), dla innych mogą okazać się uciążliwością. Gdy wybierasz mieszkanie dla rodziny, zwróć uwagę, że jej potrzeby ewoluują wraz z upływającym czasem. Dla maluszka rodzice wstawiają łóżeczko do własnej sypialni. Z czasem dziecko zaczyna potrzebować przestrzeni i coraz ważniejsze staje się dla niego poczucie prywatności.

Przedszkole tuż za przysłowiowym „rogiem” jest dużym atutem, ale może okazać się, że w najbliższej okolicy nie ma dobrej szkoły podstawowej, a na basen, lekcje gry na gitarze, treningi piłki nożnej czy inne zajęcia dodatkowe trzeba daleko dojeżdżać trasą, która w godzinach szczytu jest bardzo zakorkowana. Nowe mieszkania w Gdańsku inwestycji deweloperskiej mogą okazać się kuszące, ale zawsze należy dokładnie sprawdzić ich położenie.

Tworzycie rodzinę w modelu 2+1? O tym pamiętajcie podczas wyboru mieszkania

Jesteście parą, która planuje rodzinę w modelu 2+1 i poszukujecie miejsca, które stanie się Waszym domem? Dokładnie przeliczcie budżet, którym dysponujecie, ponieważ wysokość wkładu własnego i zdolność kredytowa jest punktem wyjścia. Zwróćcie uwagę, że za taką samą cenę często można kupić kawalerkę w modnym apartamencie w centrum metropolii oraz większy lokal w dopiero rozwijającej się dzielnicy. Pamiętajcie również, że profesjonalne biura sprzedaży, jak Hossa, mają w swojej ofercie doradztwo kredytowe.

Metraż, który zapewni komfort i prywatność mieszkańcom

Coraz częściej deweloperzy oraz biura nieruchomości oferujące sprzedaż mieszkań w Gdyni bądź pozostałych trójmiejskich miast dzielą swoje propozycje na przeznaczone pod wynajem oraz dla inwestorów prywatnych. Komfortowe lokum dla rodziny (składającej się z rodziców i jednego dziecka) musi mieć większą powierzchnię niż „M” dla singla.

Na początek może wystarczyć 40 m2, w których mieści się kuchnia, łazienka i 2 pokoje. Gdy tylko budżet Wam na to pozwala, wybierzcie jednak minimum 50 m2 podzielone na 3 pokoje. To pozwoli urządzić salon, Waszą sypialnię oraz pokój pociechy i zapewnić każdemu poczucie prywatności. Taką powierzchnię można łatwo rozdzielać za pomocą ścianek działowych, dostosowując do zmieniających się oczekiwań.

jak-wybrac-mieszkanie-dla-rodziny

Lokalizacja mieszkania dopasowana do codziennych potrzeb

Ciche i otoczone zielenią? A może nowoczesny apartament w centrum miasta? To zależy od Waszych indywidualnych preferencji. Mieszkanie dla rodziny powinno być zlokalizowane w miejscu, z którego szybko i łatwo dotrzecie do pracy, szkoły oraz innych miejsc, z których korzystacie na co dzień. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu położone jest osiedle w kontekście rozplanowania ogólnego miasta (najważniejszych jego dróg, dworców itp.).

Weźcie pod uwagę również Wasze najbliższe otoczenie: parkingi na osiedlu, dostępność terenów zielonych, sieć dróg wewnętrznych, dostępność do komunikacji miejskiej oraz infrastrukturę (sklepy, apteki, przychodnie zdrowia, punkty usługowe). Od tego zależy, czy Wasza codzienność będzie komfortowa dla wszystkich członków rodziny.

Możliwość wyboru oferty mieszkania pod klucz

Rozważacie zakup na rynku pierwotnym? Wiele firm proponuje inwestorom możliwość wprowadzania tzw. zmian lokatorskich na etapie realizacji inwestycji. To pozwoli Wam rozplanować rozkład lokalu, wydzielenie z kuchni spiżarni czy stworzenie obok sypialni oddzielnej garderoby. Dobrym pomysłem dla rodzin, którym zależy na szybkiej przeprowadzce, są mieszkania pod klucz. Wtedy deweloper zleca wszystkie prace wykończeniowe. Dzięki temu unikniecie poszukiwania materiałów oraz fachowców (hydraulika, elektryka, glazurnika, parkieciarza itp.), a zakupiony lokal będzie praktycznie gotowy do zamieszkania.

W naszej ofercie również znajdziecie takie rozwiązanie.

Zamieszkaj w Gdyni lub w Gdańsku w inwestycjach od dewelopera Hossa

Nowoczesne mieszkania dla rodziny 2+1 w Gdańsku oraz Gdyni są w ofercie Hossa! Prowadzimy wiele inwestycji, w których znalazły się lokale dopasowane do potrzeb rodziców z dzieckiem. Różne powierzchnie, rozkłady i otoczenie pozwolą Wam odnaleźć przytulne miejsce, w którym stworzycie ukochany dom na wiele lat. Aktualnie polecamy m.in. nowe lokale w kompleksie Sokółka Zielenisz położonym w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino (otoczonej Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym) oraz na osiedlu Chwarzno Polanki. Sprawdźcie!