Proszę obrócić urządzenie

Blog

12.01.2024

Mieszkanie dwupoziomowe z ogródkiem – wygodne rozwiązanie dla dużej rodziny

Szukasz przestronnej nieruchomości, która stanie się wymarzonym miejscem dla dużej rodziny? Drogi dom jednorodzinny nie jest jedynym rozwiązaniem. Alternatywą dla niego są nowoczesne mieszkania dwupoziomowe z ogródkiem. Przedstawiamy zalety tego typu rozwiązań oraz podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, aby wybrać M rzeczywiście idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Przeczytaj, zdobądź fachową wiedzę i dobrze przygotuj się do podpisania umowy.

Spis treści

Nowoczesne mieszkanie z ogrodem – alternatywa dla domu wolnostojącego

Budowa domu jednorodzinnego w dużym mieście jest bardzo trudna. W metropoliach brakuje działek, a te dostępne na rynku bardzo często trafiają do deweloperów, którzy budują bloki, apartamenty czy obiekty o przeznaczeniu komercyjnym (biurowe, usługowe, handlowe). Cena za gotowe nieruchomości w Trójmieście przekracza zaś zdolność kredytową przeciętnej rodziny. Rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą stać się nowoczesne mieszkania z ogrodem, które pozwalają zyskać dostęp do własnej przestrzeni wypoczynkowej.

Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie z ogrodem?

Ogólnodostępne parki i skwery nie pozwalają na swobodny wypoczynek. Wiele osób marzy o ogrodzie, który umożliwiłby im codzienny kontakt z naturą, stworzenie przytulnego kącika rekreacyjnego czy placu zabaw dla dzieci. Deweloperzy zauważyli ten trend i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów.

Efektem są nowe mieszkania w Gdyni czy Gdańsku z własnym ogródkiem. Są one położone na parterze i zwykle otoczone kilkunastoma metrami kwadratowymi zieleni. Bezpośrednie wyjście na trawnik pozwala poczuć się prawie jak na własnej posesji.

Główne zalety to:

  • możliwość posadzenia kwiatów – pielęgnacja zieleni to hobby, które uspokaja, łagodzi stres i pozwala zrelaksować się po dniu spędzonym za biurkiem,
  • własna przestrzeń na świeżym powietrzu – nawet w miniogródku można ustawić stolik z krzesełkami lub leżak. To pozwala czytać, opalać się czy nawet podjąć gości przy popołudniowej kawie i ulubionym cieście,
  • aranżacja placu zabaw – nowoczesne mieszkania z ogrodem pozwalają stworzyć bezpieczną przestrzeń do zabawy z piaskownicą, huśtawką lub trampoliną,
  • zyskanie wybiegu dla czworonoga – ogrodzony teren pozwala swobodnie wypuścić psa, aby się wybiegał,
  • miejsce na ogródek warzywny – gdy nieruchomość zlokalizowana jest z daleka od ruchliwych ulic, możesz posadzić ekologiczne warzywa i krzewy owocowe.

Jakie są zalety mieszkań dwupoziomowych?

W branży deweloperskiej pojawiło się pojęcie mazoneta (w języku francuskim maisonette oznacza mały domek). Są to nowoczesne mieszkania dwupoziomowe lub wielopoziomowe. Pod tym pojęciem kryją się luksusowe i przestronne apartamenty o bardzo dużej powierzchni, posiadające oddzielne wejście (nie są dostępne z poziomu wspólnej klatki schodowej). Poszczególne poziomy połączone są wewnątrz lokalu za pomocą własnych schodów. Hitem stają się również ekskluzywne nieruchomości z tarasem, ogrodem lub basenem na dachu.

Zaletą takich nieruchomości jest ponadprzeciętna powierzchnia. Dzięki temu doskonale sprawdzają się dla dużych rodzin z dziećmi. Pozwalają podzielić przestrzeń podobnie jak w domach jednorodzinnych – np. na strefę dzienną i prywatną (sypialnie, łazienka) czy przeznaczyć dół dla rodziców, a gorę dla dorastających dzieci. To zapewnia wyższe poczucie prywatności, brak problemów z hałasami dobiegającymi od sąsiadów oraz ogromne możliwości aranżacji wnętrz.

nowoczesne-mieszkania

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie z ogrodem?

Chcesz kupić nowe mieszkanie z ogrodem? Zwróć uwagę na jego lokalizację. Ważne, aby przestrzeń rekreacyjna rzeczywiście zapewniała spokój i poczucie prywatności. Nie powinna być ona położona tuż przy ruchliwej ulicy czy parkingu. Znaczenie ma również łatwa do aranżacji powierzchnia ogródka – nie powinien być na przykład nienaturalnie długi. Dobrze, aby nie był on zlokalizowany nad garażem podziemnym, ponieważ wtedy nie posadzisz żadnych roślin (możliwe będzie jedynie zasianie trawy).

Szukasz wyjątkowej nieruchomości w Trójmieście? Skontaktuj się z nami!

Chcesz kupić nieruchomość w Trójmieście? Zapraszamy do kontaktu. W naszej ofercie znalazły się nowe mieszkania dwupoziomowe z widokiem na kompleks leśny, które stanowią namiastkę domu jednorodzinnego. Maisonette to nowoczesna inwestycja w Sokółce Zielenisz, w której dostępne są dwupoziomowe lokale o powierzchni od 79 do 98 m2. Mają one dwa niezależne wejścia, z obu poziomów oraz ogródki (od 41 do 153 m2) wychodzące na południowo-zachodnią stronę. Sprawdź!