Proszę obrócić urządzenie

Blog

10.01.2022

Mieszkanie od dewelopera w Gdyni. Poznaj zalety zakupu własnego “M” w nowej inwestycji

Marzy Ci się własne „M” i wahasz się pomiędzy rynkiem pierwotnym a wtórnym? Takie rozterki przeżywa naprawdę wiele osób planujących zakup. Uregulowany stan prawny, nowoczesne budownictwo z funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń, możliwość własnej aranżacji… Przestawiamy zalety mieszkania od dewelopera w Gdyni. Przeczytaj i dokonaj trafnego wyboru. Zyskaj wygodne, spokojne miejsce, które stanie się Twoim domem na długie lata.

Spis treści

Zakup własnego mieszkania to jedna z najważniejszych życiowych decyzji

Wciąż rosnące ceny nieruchomości sprawiają, że dla wielu Polaków dopiero wkraczających w dorosłość zakup „czterech kątów” stanowi ogromne wyzwanie. Jest to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, dlatego warto starannie ją przemyśleć. Odpowiedni metraż i ilość pokoi, dogodna lokalizacja, dostęp do osiedlowej infrastruktury czy możliwość szybkich dojazdów do pracy to jedynie kilka z podstawowych czynników, które warto wziąć pod uwagę.

Nie bez znaczenia pozostaje także cena oraz związany z nią sposób finansowania inwestycji. Nowe mieszkanie od dewelopera może być nieco droższe od lokali z drugiej ręki. Ma jednak wiele plusów, za które po prostu warto więcej zapłacić.

Zalety mieszkania z rynku pierwotnego w Gdyni

W Trójmieście powstają liczne inwestycje deweloperskie, a rynek pierwotny w Gdyni przyciąga uwagę ciekawymi ofertami. Nowe mieszkania zaskakują wysoką jakością budownictwa i ciekawym położeniem. Każdy taki lokal ma jasną sytuację prawną, dzięki czemu kupujący nie musi obawiać się ewentualnych roszczeń byłych właścicieli czy nieuregulowanych kwestii spadkowych.

Mieszkanie od dewelopera, czyli wszystko zgodnie z Twoimi preferencjami

Wiele osób wybiera nowe mieszkania w Gdyni ze względu na to, aby być pierwszym właścicielem i móc dopasować lokum do swoich indywidualnych preferencji. Zaletą jest bardzo szeroka i rozbudowana oferta. Deweloperzy sprzedają zarówno niewielkie kawalerki, jak i lokale 2- i 3-pokojowe oraz przestronne apartamenty. Powierzchnia może mieć od około 30 m2 do ponad 100 m2.

Projektanci obecnie dużą wagę przykładają do odpowiedniego rozkładu pomieszczeń. Małe kuchnie bez okna, mini-łazienki czy ciemne i wąskie korytarze były prawdziwą zmorą wielu bloków z okresu PRL, dlatego często można natrafić na takie niedogodności na rynku wtórnym. Współczesne mieszkania od dewelopera najczęściej są przestronne i funkcjonalne. Nabywca ma prawo do zmian lokatorskich. Bez problemów może połączyć kuchnię z salonem, wydzielić z pokoju dziennego ścianką działową niewielki gabinet, a z sypialni praktyczną garderobę. Firmy często umożliwiają zamówienie usługi wykończenia lokalu „pod klucz” na podstawie projektu architekta. Dzięki temu można wprowadzać się niemal natychmiast – bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu po poprzednim właścicielu.

mieszkanie-od-dewelopera-zalety

Jakość idąca z duchem czasu

Nowoczesne budownictwo różni się od technologii stosowanych w drugiej połowie XX wieku. Deweloperzy dopasowują się do aktualnie obowiązujących przepisów, wykorzystują wysokiej klasy materiały oraz wykończenia. Obecnie dużą wagę przykłada się do prawidłowego ocieplenia fundamentów, ścian i dachu, doboru stolarki okiennej i drzwiowej, prawidłowego ułożenia poszczególnych instalacji. Nowe mieszkania są ciepłe i energooszczędne oraz prawidłowo doświetlone. Często posiadają duże tarasy (lokale na parterze własne ogródki). W budynkach wydzielane są komórki lokatorskie, wózkownie, przestrzeń na rowery i podziemne miejsca parkingowe. Te wszystkie atuty znajdziesz w mieszkaniach od dewelopera Hossa!

Atrakcyjna lokalizacja? To gwarantuje Ci mieszkanie z rynku pierwotnego

Pod inwestycje pozyskiwane są grunty w wielu różnych położeniach Gdyni. Dzięki temu rynek pierwotny daje naprawdę duże możliwości doboru dogodnego miejsca. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby marzące o zamieszkaniu na peryferiach miasta lub w zielonej okolicy, jak i w prestiżowym apartamentowcu w centrum. W przypadku nowych dzielnic dobry deweloper dba, aby zapewnić wygodną infrastrukturę (place zabaw, chodniki i ścieżki rowerowe, drogi wewnętrzne, podjazdy, parkingi, parki i zielone placyki). Często na parterach projektowane są także lokale z przeznaczeniem na sklepy, apteki czy punkty usługowe.
W Grupie Inwestycyjnej Hossa S.A. zawsze stawiamy się w roli poszukujących mieszkanie i przygotowujemy ofertę tak, aby przyszli mieszkańcy mieli wszystko pod ręką!

Wybierz mieszkanie w Gdyni od dewelopera

Interesuje Cię nowe mieszkanie od dewelopera w Gdyni? W ofercie mamy liczne propozycje w Trójmieście. Sprawdź opisy poszczególnych inwestycji, dostępne lokale i ich powierzchnię oraz planowane terminy odbioru. Zapraszamy do kontaktu z biurem sprzedaży – nasi doradcy pomogą Ci dobrać „M” idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb.