Proszę obrócić urządzenie

Blog

09.05.2022

Mieszkanie w bloku – to się opłaca!

Pierwotny rynek nieruchomości w Polsce wciąż się rozwija, a chętnych na mieszkania w blokach w Trójmieście nie brakuje. Choć nadal marzeniem wielu osób jest własny dom jednorodzinny, to coraz częściej zarówno młode pary, jak i ludzie starsi decydują się na zakup lokalu w budynku na nowoczesnym osiedlu. Takie rozwiązanie ma różnorodne zalety, o których opowiemy w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Polacy chętnie wybierają mieszkania w bloku

Kiedyś życie w mieście mogło kojarzyć się z koniecznością mieszkania na szarym blokowisku, na niewielkim metrażu, w zgiełku i tłoku. Dziś nowo powstające osiedla to połączenie nowoczesnych technologii, stylowego designu i funkcjonalnych rozwiązań, dzięki czemu mieszkanie w bloku jest po prostu wygodne. Zalety takiej nieruchomości to m.in.:

  • dobra lokalizacja;
  • skomunikowanie z najważniejszymi punktami miasta;
  • większe bezpieczeństwo;
  • dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców.

Nowe bloki często są całodobowo monitorowane, zapewniają parkingi dla mieszkańców i place zabaw dla dzieci czy przestrzenie do uprawiania sportu. Coraz częściej są to miejsca pełne zieleni i pięknej małej architektury. Mieszkania na parterze zwykle mają własny kawałek terenu, na którym można zaaranżować ogród lub taras. Natomiast lokale na wyższych piętrach mogą mieć przestronne balkony i niezwykłe widoki za oknami.

Koszty budowy przewyższają koszt zakupu mieszkania

Wiele osób marzących o własnym domu decyduje się na wybudowanie go według własnego zamysłu i zgodnie ze swoimi potrzebami. Jest to jednak proces czasochłonny i bardzo kosztowny, a kolejne etapy budowy mogą nieść ze sobą poważne problemy, generując dodatkowe koszty. Inną kwestią jest eksploatacja domu, która również pochłania spore zasoby finansowe.

W porównaniu z domem mieszkanie jest zdecydowanie tańsze, a przez to na jego zakup może pozwolić sobie więcej osób – single, młode pary, rodziny z dziećmi, a nawet emeryci. Wybór trochę droższej opcji, czyli lokalu pod klucz ściąga z właściciela również konieczność organizowania prac wykończeniowych. Z kolei osoby, które mają własną wizję swojego gniazdka i lubią samodzielnie organizować prace remontowe, mogą kupić mieszkanie w stanie surowym, dbając o dopięcie wszystkich szczegółów. W obu przypadkach nadal są to mniejsze koszty niż budowa domu.

Mieszkanie w bloku od dewelopera – jakość i komfort użytkowania

Wystarczy spojrzeć na oferty mieszkań deweloperskich, by przekonać się, że wybór jest ogromny, a same lokale prezentują najwyższy standard. Do ich budowy wykorzystuje się wysokiej jakości materiały, które zapewniają ciszę i ciepło we wnętrzach. Co więcej, budynki oferują rozwiązania ekologiczne i udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Designerskie rozwiązania sprawiają, że każde osiedle ma niepowtarzalny charakter i klimat. Nie są to już bezbarwne blokowiska, ale kameralne wspólnoty, w których można poczuć się bezpiecznie i komfortowo. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ lokale mają różny metraż, lokalizację i układ. Dla osób, które szukają wyjątkowego  mieszkania w naszej ofercie dostępne są m.in.:

Oprócz tego mieszkańcy mogą korzystać z przestrzeni wspólnych, które również są zaprojektowane z myślą o ich wygodzie, a elementy małej architektury cieszą oko i urozmaicają otoczenie. Najlepszym przykładem może być osiedle Fort Forest.

mieszkanie-pod-klucz

Codzienne oszczędności

Mieszkańcy nowoczesnych osiedli bez ograniczeń mogą korzystać z zalet życia w mieście:

  • dostępność transportu publicznego;
  • bliskość sklepów, szkół, przedszkoli i punktów usługowych;
  • wygodny dojazd do pracy.

Możliwość odprowadzenia dziecka do szkoły spacerem lub dojechania do pracy rowerem to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale też czasu. Co więcej, warto pamiętać, że nowe budynki mieszkalne wykorzystują energooszczędne rozwiązania, dodatkowe izolacje cieplne i dźwiękowe, a także panele solarne i zielone dachy. Są to więc nieruchomości przyjazne środowisku, ale też zapewniające większy komfort użytkowania. To z kolei daje możliwość ograniczenia wydatków na ocieplenie lokalu.

Zobacz, co zyskujesz z mieszkaniami od dewelopera Hossa

Wybór mieszkania w bloku wcale nie musi być rezygnacją z marzeń o prywatności, spokoju i przestrzeni. Jako sprawdzony i doświadczony deweloper oferujemy lokale w Gdańsku i Gdyni na pięknych, kameralnych osiedlach zarówno blisko natury, jak i w sercu miasta. Skontaktuj się z naszym biurem sprzedaży i odkryj przyjemność życia w naszych blokach!