Proszę obrócić urządzenie

Blog

07.06.2023

Najlepszy moment na zakup mieszkania – czy w ogóle istnieje?

Decyzja o zakupie mieszkania to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Dlatego jest zazwyczaj poprzedzona szczegółową analizą i wiąże się z wieloma wątpliwościami. Jakie czynniki rynkowe warto wziąć pod uwagę? I kiedy kupić mieszkanie, żeby inwestycja była jak najbardziej opłacalna? Sprawdź i znajdź najlepszą ofertę w Gdańsku lub Gdyni.

Spis treści

Zakup własnego „M”, czyli poważna decyzja na lata

Zakup mieszkania to poważny krok do usamodzielnienia się, który ma też poprawić standard życia. Motywacją do rozpoczęcia nowego etapu bywa też założenie rodziny: własne mieszkanie staje się wówczas bezpieczną przystanią. Może być to również inwestycja, kiedy decydujesz się wynajmować je innym osobom.

Bez względu na powód, zanim rozpoczniesz realizację planów, należy przeanalizować swoje oczekiwania. Musisz wziąć pod uwagę wiele aspektów, takich jak choćby lokalizacja i metraż. Oczywiście trzeba dopasować je do możliwości finansowych, a także (często) zdolności kredytowej. Precyzyjne kalkulacje wymagają też znajomości lokalnego rynku. Jeśli interesują Cię np. nowe mieszkania w Gdyni, zwróć uwagę na oferty doświadczonych firm deweloperskich. To poważna sprawa, która będzie mieć ogromny wpływ na Twoje życie, dlatego lepiej polegać na profesjonalistach.

Kiedy najlepiej kupić mieszkanie?

Kiedy już zdecydujesz, że przyszła pora na znalezienie mieszkania w Gdańsku lub Gdyni, warto sprawdzić, jak wygląda aktualna sytuacja na rynku nieruchomości. Sporo mówi się m.in. o sezonowości. Okazuje się, że zainteresowanie mieszkaniami jest szczególnie duże jesienią i wiosną. Spada z kolei w trakcie wakacji, kiedy potencjalni nabywcy koncentrują się raczej na urlopowych planach. 

Czy sezonowe zmiany w strukturze cenowej dają odpowiedź na pytanie, kiedy kupić mieszkanie? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Latem i zimą maleje popyt, więc często zdarzają się okazje cenowe. Jednocześnie, jesienią i wiosną często odbywają się targi, a deweloperzy przygotowują specjalne promocje dla swoich klientów.

Wybierając odpowiedni moment na zakup mieszkania, lepiej więc skoncentrować się na własnej sytuacji finansowej. Korzystną ofertę możesz znaleźć przez cały rok, ważniejsze jest jednak to, czy możesz sobie pozwolić na podjęcie takiej decyzji. Kiedy wiesz, że poradzisz sobie z finansowaniem i utrzymaniem lokalu, oznacza to, że jest to właściwa chwila. I nie ma tu znaczenia Twój wiek czy też pora roku.

Czas nie sprzyja odkładaniu decyzji

Drobiazgowe prześwietlanie każdej oferty oraz analizowanie wszystkich „za i przeciw” to zupełnie naturalna sprawa. Jeśli jednak sprawdzisz już niemal wszystkie nowe mieszkania w Gdyni, postaraj się jak najszybciej podjąć decyzję. Dlaczego to ważne? Im dłużej zwlekasz, tym bardziej spada Twoja motywacja do zakupu nieruchomości. A co za tym idzie, możesz przegapić najkorzystniejsze opcje.

Wzrost cen spowodowany przez inflację oraz zmieniające się stopy procentowe nie są sprzymierzeńcami odkładania decyzji w czasie. Zastanawiasz się, czy nie lepiej poczekać na lepsze czasy? Może mieć to nieprzyjemne skutki: trudno przewidzieć, jak będzie wyglądać rynek w przyszłości. Stabilna sytuacja finansowa, dająca pewność, że poradzisz sobie z takim wydatkiem, oznacza, że najlepszy czas jest właśnie teraz.

kiedy-kupic-mieszkanie

Gdzie szukać ofert nowych mieszkań w Gdańsku i Gdyni?

Jeśli wiesz już, kiedy kupić mieszkanie, możesz przejść do realizacji swoich zamiarów. Od czego zacząć? Oczywiście musisz znaleźć oferty spełniające Twoje wymagania. Wiele osób na początku po prostu przegląda popularne portale ogłoszeniowe. W sytuacji, kiedy masz jasno sprecyzowany cel, będzie to jednak stratą czasu. Lepiej od razu skontaktować się z firmą deweloperską, która oferuje mieszkania w Gdańsku i Gdyni.

Wybierając dewelopera, sprawdź koniecznie jego doświadczenie i pozycję na rynku. Dobrze, żeby także proponował różne możliwości, takie jak pomoc w uzyskaniu finansowania oraz wykończenie mieszkania pod klucz. Wśród rozwiązań oferowanych przez m.in. Hossę, klienci mają do dyspozycji doświadczonych doradców kredytowych, którzy pomagają w wyborze odpowiedniego i dopasowanego do indywidualnej sytuacji źródła finansowania.

Spełnij swoje marzenie o własnym mieszkaniu

Przysłowiowe, własne cztery kąty to poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Marzysz o mieszkaniu w Trójmieście? Zaufaj firmie, która od 30 lat realizuje projekty deweloperskie. W Hossie mamy w swoim dorobku ponad 40 zakończonych inwestycji i kilkanaście w takcie realizacji. Liczne nagrody są gwarancją wysokiej jakości oraz skuteczności. Przekonaj się o tym i sprawdź dostępne nowe mieszkania w Gdyni i Gdańsku.