Proszę obrócić urządzenie

Blog

08.05.2023

Pomysły na biznes, które możesz rozwinąć na terenie nowej inwestycji

Zastanawiasz się, gdzie ulokować swoje oszczędności? Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na zwrot kapitału – przygotowaliśmy dla Ciebie kilka interesujących propozycji. Zainwestuj w lokal użytkowy zlokalizowany na nowoczesnym osiedlu w atrakcyjnej lokalizacji! Co powiesz na niewielki biznes lokalny w prężnie rozwijającym się mieście? Dowiedz się, dlaczego Gdańsk i Gdynia to odpowiednia miejsca na rozpoczęcie nowej działalności!

Spis treści

Inwestycja mieszkaniowa to przestrzeń dla lokalnych przedsiębiorców

Rynek nieruchomości wciąż prężnie się rozwija. Inwestorzy chętnie kupują mieszkania przeznaczone pod wynajem, z których obecnie można osiągnąć satysfakcjonujące dochody. Nowe bloki to także duża szansa na kreatywnych przedsiębiorców! Przestrzenie komercyjne, najczęściej zlokalizowane na parterze budynku, to odpowiednie miejsce na rozpoczęcie działalności nowego, lokalnego biznesu.

Powstające osiedla coraz częściej zlokalizowane są na obrzeżach miast, a mieszkańcy marzą, aby ograniczyć czas poświęcany na dojazd do śródmieścia. Poszukują zatem sklepów i lokali usługowych, gdzie będą mogli zrobić niezbędne zakupy oraz załatwić podstawowe sprawy. Kilku pomysłowych przedsiębiorców może sprawić, że mieszkańcy nowego blokowiska będą mogli zaspokoić wszystkie konieczne potrzeby w najbliższej okolicy.

Rozwiń swój biznes wśród nowej społeczności!

Jeżeli zastanawiasz się nad przeznaczeniem przestrzeni komercyjnej na biznes lokalny, przemyśl, do jakich odbiorców chcesz trafić i postaraj się dowiedzieć, jaka społeczność zamieszka w konkretnej okolicy. Zorientuj się również, czy inny inwestor nie wpadł na podobny pomysł i nie zamierza otworzyć firmy o podobnym profilu działalności. Odpowiednio przeprowadzona analiza zwiększy Twoje szanse na szybszy zwrot z ulokowanego kapitału.

Wybierając konkretny lokal użytkowy, upewnij się, że spełnia on wymogi techniczne konieczne dla wybranego przez Ciebie biznesu. Zwróć także uwagę na:

  • dostępny metraż,
  • układ,
  • walory wizualne wybranej przestrzeni.

Spójrz na nią okiem potencjalnych klientów – czy będzie dla nich atrakcyjna?

Piekarnia

Wśród ponadczasowych pomysłów na biznes lokalny jest piekarnia. To miejsce, w którym zakupy robi większość osób, niezależnie od wieku. Mieszkańcy z pewnością docenią, że na własnym osiedlu będą mogli kupić codziennie świeże, pachnące pieczywo. Lokal przeznaczony na piekarnię nie musi być duży – oznacza to dla Ciebie mniejsze koszty inwestycji. Zadbaj jednak, aby oferta była zróżnicowana, a jakość produktów wysoka – wtedy Twoje szanse na wysokie obroty wzrosną.

biznes-na-nowym-osiedlu

Sklep ogólnospożywczy

Pomieszczenia komercyjne zlokalizowane na parterze mogą z powodzeniem zostać zaadaptowane pod sklep! Jeżeli dostępne w nim będą produkty spożywcze tj. nabiał, świeże warzywa i owoce, możesz spodziewać się wielu klientów każdego dnia. Kluczowy jest staranny dobór asortymentu – zadbaj, aby w sklepie ogólnospożywczym dostępne były wszystkie podstawowe artykuły przydatne w każdej kuchni. Tutaj ponownie największym atutem Twojego biznesu będzie najwyższa jakość sprzedawanych towarów.

Zadbaj, aby powierzchnia lokalu była na tyle duża, aby zakupy nie wiązały się z dyskomfortem i uciążliwym poszukiwaniem niezbędnych produktów. Postaraj się wybrać przestrzeń, w której istnieje możliwość dostosowania pomieszczeń do potrzeb osób z niepełnosprawnością i wózków dziecięcych – tym samym zwiększysz grono klientów, którzy chętnie będą odwiedzać osiedlowy sklep.

Restauracja

Nawiązywaniu sąsiedzkich relacji sprzyjają wspólne spotkania przy posiłku. Zatem kolejną trafioną propozycją na lokalny biznes jest lokal gastronomiczny. Miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli zjeść pyszne przekąski i dania to doskonały pomysł! Chcąc odpocząć i wspólnie porozmawiać nie będą zmuszeni przygotowywać posiłków w domu ani dojeżdżać do centrum miasta. Niech takie miejsce będzie przyjazne dla mieszkańców i przytulne.

Przestrzenie komercyjne od Hossy

Komfort życia na nowoczesnych osiedlach może podnieść się dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu przestrzeni komercyjnych. Przemyślany i odpowiednio zaplanowany biznes może przynieść szybki zwrot zainwestowanego kapitału! Jeżeli szukasz atrakcyjnych pomieszczeń – sprawdź, jakie lokale użytkowe w Gdańsku i Gdyni oferuje Hossa. Znajdź ten, który spełnia Twoje oczekiwania i zacznij spełniać swoje marzenia!