Proszę obrócić urządzenie

Blog

20.01.2020

Przeprowadzka do nowego mieszkania – o czym warto pamiętać?

Trudnym i skomplikowanym pod względem logistycznym przedsięwzięciem jest przeprowadzka do nowego mieszkania. O czym powinniśmy pamiętać przy okazji jej planowania i realizacji?

Po pierwsze – dobra organizacja

Na kilka tygodni przed planowaną przeprowadzką warto zorganizować wszystkie materiały, które pozwolą na bezpieczne zapakowanie dobytku. Przydadzą się kartony, które można za darmo wziąć ze sklepów albo kupić w marketach remontowo-budowlanych. Poza tym musimy mieć taśmę klejącą, nożyczki, mazak oraz folię bąbelkową, którą owiniemy szklane naczynia czy inne cenne, choć kruche przedmioty.

Po drugie – systematyczne pakowanie

Wszystkie rzeczy w domu trzeba zapakować w kartony i torby, przestrzegając ustalonego planu. Można pakować się według pomieszczeń albo tematycznie. Ważne jest podpisywanie kartonów – najlepiej umieścić na nich informacje dotyczące zawartości bądź pomieszczenia, do którego są przeznaczone. Warto też zaznaczyć, czy jest w nich szkło lub inne, łatwo tłukące się przedmioty.

Po trzecie – mierzenie sił na zamiary

Nie warto pakować w jeden karton wszystkich książek jakie mamy w domu. Powód jest prosty – nikt nie podniesie takiego pudełka. Lepiej do kilku książek dołożyć dosyć lekkie przedmioty – dekoracje, poduszki czy pościel.

Po czwarte – rób selekcję

Przeprowadzka to doskonała okazja do przejrzenia wszystkiego, co mamy w domu, na strychu czy w piwnicy. W przepastnych szafach z pewnością zalega wiele rzeczy, z których nie korzystaliśmy od lat i istnieją nikłe szanse, że kiedyś jeszcze po nie sięgniemy. Podczas przygotowań do przeprowadzki można więc zdecydować, co warto oddać osobom, które będą miały pożytek z tego, a czego my nie używamy.

Po piąte – pakuj się wcześniej

Nie warto zostawiać pakowania na ostatni dzień, kiedy umówiliśmy się już z przyjaciółmi lub pracownikami firmy przeprowadzkowej na przewożenie dobytku do nowego miejsca. Znacznie łatwiej jest pakować się stopniowo, przez kilka dni, a nawet tygodni.

Rynek pierwotny Gdańsk – zobacz co dla Ciebie mamy!