Proszę obrócić urządzenie

Blog

06.12.2021

Sprawdź, dlaczego warto zamieszkać w Gdyni

Do Gdyni ciągną ci, którzy w Trójmieście mieszkają od urodzenia, jak również ci, którzy od zawsze marzyli, aby zamieszkać nad morzem. Trójmiejska metropolia przyciąga też inwestorów w nieruchomości, a także Polaków decydujących się urządzić sobie drugi dom nad morzem. Wszyscy twierdzą zgodnie, że Gdynia to bardzo dobre miejsce do życia. Sprawdź więc, dlaczego warto kupić mieszkanie właśnie tutaj!

Spis treści

Gdynia – miasto, które inspiruje

Według ubiegłorocznych danych GUS Trójmiasto znalazło się wśród nielicznych ośrodków miejskich, gdzie odnotowano wzrost liczby mieszkańców. Jest to o tyle ciekawe zjawisko, że aktualny trend w Polsce wskazuje raczej na wyludnianie się wielu miast. Trójmiejska metropolia przoduje również w sprzedaży nowych mieszkań od dewelopera. Pod kątem zainteresowania nieruchomościami z rynku pierwotnego Trójmiasto znajduje się w ścisłej czołówce – mówią eksperci.

Inspirujących przestrzeni do życia w nadmorskiej aglomeracji nie brakuje. Jeśli chodzi o Gdynię, sami mieszkańcy oceniają swoje miasto bardzo wysoko. Jak podkreślają – to miejsce, które ładuje pozytywną energią. Skoro sami oceniają je w ten sposób, musi być w tym wiele prawdy!

Zalety mieszkania w Gdyni

Śledząc trendy na trójmiejskim rynku nieruchomości, widać wyraźnie, że mieszkania w tej części metropolii niezmiennie są na topie. Nie bez przyczyny. Dla szukających przestrzeni, łączącej w sobie bliskość natury z wygodą miejskiej infrastruktury, Gdynia jest jedną z lepszych opcji. Zastanawiasz się, czy warto kupić lokum właśnie tutaj? Sprawdź, za co pokochasz to miejsce!

Kameralna atmosfera

Mieszkańcy Trójmiasta mawiają niekiedy, że w Gdańsku się pracuje, w Sopocie – bawi, a w Gdyni – odpoczywa. Jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy. Gdynia zdecydowanie punktuje kameralną atmosferą. Plus oczywiście atrakcyjną lokalizacją. To miasto przytulone z jednej strony do Zatoki Gdańskiej, z drugiej – do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po pracy wybierzesz się więc na spacer do lasu, na wycieczkę rowerową, plażę albo bulwar. Pooddychasz morskim powietrzem, posłuchasz fal i będziesz rozkoszować się iście wakacyjną atmosferą na co dzień.

Klimatycznych miejsc do zamieszkania w tej części Trójmiasta również nie brakuje. Położone pod lasem inwestycje deweloperskie, np. Chwarzno Polanki czy Sokółka Zielenisz przyciągają spokojem i bliskością natury. Mieszkając takim otoczeniu, naturalnie spowolnisz bieg myśli, zrelaksujesz się, wyciszysz. Z kolei kompleks Plac Unii w Śródmieściu to idealna miejscówka dla tych, którzy chcą po pracy przejść się spacerem nad morze, a jednocześnie lubią być w centrum wydarzeń, czuć rytm wielkiego miasta.

Zieleń oraz bliskość morza to zalety bezdyskusyjne mieszkania tutaj – jednak niejedyne!

Dynamiczny rozwój

Trójmiasto to także jeden z lepszych w Polsce ośrodków akademickich i biznesowych. Do metropolii przeprowadzają się kolejne międzynarodowe korporacje. Pod kątem kulturalnym również sporo się tu dzieje. Okazja, aby przyłączyć się do ciekawych inicjatyw czy rozwijać własne pasje nadarza się na każdym kroku. Gdyńską lokalizację docenisz więc nie tylko za Bałtyk, ale też… morze możliwości, jakie daje! Kina, muzea, teatry, koncerty, festiwale, pracownie, wystawy, klimatyczne klubokawiarnie – Gdynia to przestrzeń, w której czuć artystycznego ducha! 

mieszkanie-w-gdyni

Dobra infrastruktura drogowa i kolejowa

Nieważne, czy zdecydujesz się na mieszkanie w Śródmieściu, czy nieco dalej od centrum – na pewno nie będziesz narzekać na dojazdy. Gdynia jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami trójmiejskiej metropolii. Jak to wygląda czasowo? Z Chwarzna do Redłowa dotrzesz samochodem/autobusem w 10 minut, do Wzgórza Świętego Maksymiliana – w kwadrans. Dalej już wszędzie jest blisko. Dojazd kolejką SKM do Gdańska, np. Oliwy i na Uniwersytet zajmuje około 20 minut, do Wrzeszcza oraz na Politechnikę – pół godziny.

Mieszkania na Chwarznie i w Wiczlinie punktują także bliskością obwodnicy. Jeśli lubisz weekendowe wypady za miasto albo pracujesz np. na Osowej lub Matarni, a przemieszczasz się głównie samochodem, to bardzo wygodne lokalizacje.

Znajdź swoje „M” w Gdyni!

To co? Sprawdź, jakie mieszkania mamy dla Ciebie i znajdź swoje wymarzone! Chcesz dowiedzieć się więcej o wybranych inwestycjach? Skontaktuj się z nami lub odwiedź jedno z naszych biur sprzedaży, które znajdziesz w Śródmieściu Gdyni przy ul. Władysława IV, a także w gdańskim Wrzeszczu na Garnizonie.