Proszę obrócić urządzenie

Blog

23.02.2022

Szukasz mieszkania o wysokim standardzie jakości? Postaw na nadmorskie inwestycje od Hossy!

Kupno mieszkania to decyzja, która wymaga uwzględnienia wielu czynników – lokalizacji, projektu, ceny, a ostatnio również stanu wykończenia. Potencjalni nabywcy nieruchomości coraz większy nacisk kładą na komfort i nowoczesne rozwiązania, które zapewniają bezpieczeństwo i wygodę użytkowania przestrzeni. Czym więc dokładnie jest wysoki standard wykonania mieszkania i jakie niesie ze sobą korzyści? Sprawdź!

Spis treści

Standard jakości wykonania mieszkania ma coraz większe znaczenie

Jeszcze kilka lat temu Polacy najchętniej kupowali nieruchomości w stanie deweloperskim, które mogli wykończyć według własnego uznania i potrzeb. W takim wypadku mieszkanie jest oczywiście tańsze, ale:

  • nie możesz wprowadzić się do niego od razu po zakupie;
  • musisz poświęcić czas na zorganizowanie i nadzorowanie ekipy remontowej;
  • potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na prace wykończeniowe.

Przy tym budżet trudno oszacować precyzyjnie i nierzadko trzeba jeszcze opłacać wynajem aktualnego mieszkania. W ostatecznym rozrachunku może się więc okazać, że tyle samo będzie kosztować inwestycja w lokal „pod klucz”. Osoby, które decydują się na ten wariant, coraz częściej poszukują nieruchomości premium, które zapewniają wysoki standard życia i pozwalają na natychmiastową przeprowadzkę. Wyższe koszty zakupu wynagradza oszczędność czasu, który ma nadrzędną wartość dla osób zarabiających więcej i skupionych na karierze lub życiu rodzinnym.

Co kryje się pod pojęciem wysokiego standardu mieszkania?

Deweloperzy różnie interpretują pojęcie „wysoki standard” i często nadużywają go w stosunku do lokali, które nie spełniają nawet podstawowych kryteriów. Dlatego przy wyborze mieszkania na rynku pierwotnym musisz być bardzo czujny i dokładnie sprawdzać każdą ofertę, by nie przepłacić. Na podstawie naszych nieruchomości w Gdyni czy Gdańsku możesz sprawdzić, czego powinieneś oczekiwać od takiej inwestycji:

  • wykorzystanie trwałych materiałów wysokiej jakości w lokalach i przestrzeni wspólnej, jak np. stolarka okienna i drzwiowa czy materiały użyte do wykończenia klatki schodowej;
  • energooszczędne i ekologiczne instalacje;
  • udogodnienia dla mieszkańców, np. garaż podziemny, plac zabaw;
  • dodatkowe usługi dla lokatorów, np. siłownia, basen, ogród;
  • okna i drzwi zapewniające lepszą izolację akustyczną i termiczną.

Normą stają się również rozwiązania zapewniające większe bezpieczeństwo w budynku i na całym osiedlu – monitoring, furtki na kody, budki strażnicze czy recepcja przy wejściu. Nie bez znaczenia jest także atrakcyjna lokalizacja z dostępem do transportu publicznego, sklepów oraz punktów usługowych.

Wyższy standard mieszkania to bardziej komfortowa codzienność

Zakup mieszkania nigdy nie powinien być dyktowany przez emocje. To jednak inwestycja na długie lata w przestrzeń, w której Ty i Twoi bliscy będziecie spędzać każdy dzień. Najważniejsze jest więc, by odpowiadała na wszystkie wasze oczekiwania i potrzeby, bez względu na wasz tryb życia. Nieruchomości w wysokim standardzie, takie jak Plac Unii, mogą to zapewnić. Rodziny z dziećmi docenią bliskość dobrych placówek edukacyjnych i zamknięte dla obcych place zabaw. Młodym ludziom spodoba się dobre skomunikowanie z klubami, sklepami i restauracjami. Seniorzy znajdą tu miejsce na spokojne spacery i relaks na ławeczkach w kameralnej przestrzeni pełnej zieleni.

Hossa od lat zapewnia jakość wszystkim mieszkańcom

Na rynku nieruchomości działamy już przeszło trzy dekady, a nasze osiedla tworzymy z myślą o ich przyszłych mieszkańcach. Realizujemy projekty oparte na praktycznych założeniach, które faktycznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie, nie tylko w teorii. Dlatego nasze nowoczesne mieszkania i apartamenty w Gdańsku oraz Gdyni doskonale odzwierciedlają założenia wysokiego standardu – stawiamy w nich na jakościowe materiały i dbałość o szczegóły, stosujemy technologie, które są przyjazne dla użytkowników i dla środowiska, dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców i dajemy im możliwość życia w prestiżowych, wielofunkcyjnych enklawach.

Wybierz wymarzone “M” od dewelopera Hossa

Bezpieczeństwo, spokój i wygoda – tym właśnie jest wysoki standard jakości wykonania mieszkania. Decydując się na niego, inwestujesz w komfort codziennego życia i lepszą przyszłość całej swojej rodziny. W naszej ofercie znajdziesz nieruchomości, które łączą w sobie funkcjonalność, styl i nowoczesność, tworząc przyjazne i niepowtarzalne przestrzenie. Nasi agenci sprzedaży z przyjemnością pomogą Ci znaleźć miejsce, które nazwiesz domem. Zapraszamy do kontaktu!