Proszę obrócić urządzenie

Blog

09.11.2022

Szukasz mieszkania z rynku pierwotnego? Sprawdź, jak wybrać odpowiednią ofertę

Posiadanie własnego mieszkania to jedno z najpopularniejszych marzeń. Kiedy uda się już zacząć je realizować, często okazuje się, że wybór tego jedynego, idealnego lokalu wcale nie jest prosty. Ofert na pierwotnym rynku nieruchomości jest naprawdę wiele, nic zatem dziwnego, że sporo kupujących napotyka problemy przy podjęciu ostatecznej decyzji. Na co zwracać uwagę, by nieco przyspieszyć ten proces? Skorzystaj z naszych wskazówek, a uda Ci się kupić wymarzone nowe mieszkanie w Gdańsku albo innej atrakcyjnej lokalizacji zdecydowanie szybciej!

Spis treści

Poszukiwania wymarzonego „M” trwają w najlepsze?

Wybór konkretnego lokalu to jedna z najważniejszych życiowych decyzji, dlatego nie warto spieszyć się z jej podjęciem. Daj sobie odpowiednio dużo czasu i cierpliwie czekaj, aż na rynku pojawi się atrakcyjna oferta, idealna dla Ciebie. Aby mieć pewność, że jej nie przegapisz, warto odpowiednio wcześniej przygotować sobie listę kryteriów, które powinna spełniać Twoja wymarzona nieruchomość.

Duża ilość ofert mieszkań na rynku pierwotnym może przytłoczyć

Kiedy wiesz już, czego dokładnie szukasz, regularne przeglądanie ofert, które w przypadku osób poszukujących mieszkania powinno stać się codziennym nawykiem, będzie zajmowało Ci o wiele mniej czasu. Od razu odrzucisz te propozycje, które nie spełniają Twoich wymagań, dzięki czemu lista ogłoszeń, z którymi będziesz musiał się zapoznać stanie się o wiele krótsza. Takie metodyczne podejście do tematu nieruchomości sprawi, że wybór nie powinien Cię przytłoczyć, co zdecydowanie ułatwi zachowanie zdrowego dystansu i umożliwi podjęcie racjonalnych decyzji.

Możliwości budżetowe

Dla większości kupujących najważniejszym kryterium wyboru inwestycji jest budżet, którym dysponują. Zastanów się, jak duże oszczędności posiadasz, sprawdź swoją zdolność kredytową, poszukaj dodatkowych źródeł finansowania i na tej podstawie oceń, ile pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na zakup nieruchomości. Z drugiej strony, należy mieć świadomość tego, że kupując nowe mieszkanie, wiążesz się z nim na lata, dlatego traktowanie jego ceny jako kluczowego czynnika decydującego o kupnie konkretnego lokalu nie jest najlepszym pomysłem. Zamiast tego, jeśli wymarzone „M” ze względów finansowych wydaje się poza Twoim zasięgiem, lepiej spróbować negocjacji ze sprzedającym albo poszukać dodatkowych źródeł gotówki, na przykład dzięki zleceniom, czy pracy dorywczej.

nowoczesne-inwestycje

Określenie kryteriów dotyczących nieruchomości

W pierwszej kolejności zdecyduj, czy interesuje Cię rynek pierwotny, czy wtórny. Nowe mieszkanie daje o wiele większe możliwości aranżacji, ale jego zakup zwykle wiąże się też z nieco większym wydatkiem. Czasem lepszym rozwiązaniem okazuje się zakup lokalu deweloperskiego o mniejszej powierzchni, ale bardziej przemyślanym, funkcjonalnym układzie, niż kupno nieruchomości z drugiej ręki, z nieustawnymi pokojami, których aranżacja może przysporzyć dodatkowych problemów, nie wspominając już o kosztownym remoncie.

Duże znaczenie ma także lokalizacja inwestycji. Zastanów się, czy interesują Cię duże miasta, takie jak Gdańsk, czy Gdynia, w których pierwotny rynek nieruchomości jest bardzo dobrze rozwinięty, czy też wolisz mieszkać w którejś z mniejszych miejscowości, które również mają swój niewątpliwy urok. Zwróć uwagę na otoczenie budynku, w którym chcesz mieszkać i istniejącą wokół niego infrastrukturę. To od tych czynników w dużej mierze będzie zależał Twój komfort w przyszłości.

Trendy w branży nieruchomości

Przy wyborze mieszkania uwzględnij aktualne trendy obowiązujące na rynku nieruchomości, ponieważ w dużej mierze wpływają one również na ceny najbardziej atrakcyjnych ofert. Obecnie do najchętniej wybieranych należą lokale dwu- i trzypokojowe o średniej powierzchni. Kupujący zwracają uwagę na standard wykończenia części wspólnych oraz otoczenie inwestycji. Nie bez znaczenia jest też układ mieszkania – powinien być funkcjonalny i nawet w przypadku niewielkich lokali umożliwiać ich komfortowe użytkowanie. 

Znajdź swoje nowe mieszkanie w Gdańsku lub Gdyni

Jeśli interesuje Cię nowe mieszkanie w Gdańsku lub Gdyni, zwróć uwagę na ofertę grupy inwestycyjnej Hossa. Osiedla Sokółka Kamrowskiego, czy Welocity Wiczlino to doskonały wybór w przypadku osób poszukujących nieruchomości z rynku pierwotnego wykończonych w wysokim standardzie i położonych w atrakcyjnej lokalizacji. Już dziś zapoznaj się dokładniej z tymi inwestycjami i znajdź swoje wymarzone cztery kąty!