Proszę obrócić urządzenie

Blog

08.09.2022

Tereny zielone – ważny atut każdej inwestycji

Wymagania klientów w branży nieruchomości rosną z roku na rok. Osobom poszukującym mieszkania z rynku pierwotnego w Gdańsku i Gdyni nie wystarczy wyłącznie prestiżowa lokalizacja, czy funkcjonalny rozkład pomieszczeń. Coraz więcej osób zwraca uwagę również na obecność zieleni na osiedlach, a także sposób ich zagospodarowania. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób deweloperzy odpowiadają na ich potrzeby i które inwestycje mieszkaniowe je uwzględniają? Przeczytaj ten artykuł!

Spis treści

Zieleń w mieście

We współczesnych miastach często nie przywiązuje się wystarczająco dużej wagi do zieleni. Miejsce skwerów i trawników zastępują kolejne betonowe place, wielopiętrowe parkingi i budynki. Nic dziwnego, że w poszukiwaniu idealnego miejsca do życia inwestorzy zwracają uwagę szczególnie na te inwestycje mieszkaniowe, w których roślinność nie stanowi jedynie niewielkiego dodatku do całego projektu, ale jest jego integralną częścią.

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego określa dla każdego obszaru minimalny udział powierzchni biologicznie czynnej, a więc roślinności. Przy realizacji jakiejkolwiek inwestycji wykonawca musi stosować się do tych założeń. Oznacza to, że deweloper nie może zagospodarować nieruchomości w dowolny sposób. Musi uwzględnić przy tym warunki nakładane przez MPZP. Mogłoby więc wydawać się, że uwarunkowania gospodarki przestrzennej chronią mieszkańców miast przed tzw. betonozą. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest, o czym można przekonać się, spacerując po osiedlach położonych w centrach dużych miast.

Inwestycja mieszkaniowa otoczona terenami zielonymi

Jaką powierzchnię powinny zajmować tereny zielone, aby inwestycja mieszkaniowa mogła zostać uznana za przyjazną użytkownikom? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, podobnie jak nie ma jednolitych kryteriów, którymi inwestorzy kierują się przy wyborze konkretnej nieruchomości do zakupu. Na szczęście deweloperzy coraz częściej starają się wychodzić naprzeciw im potrzebom i poza standardowym niewielkim trawnikiem przed wejściem do budynku uwzględniają w swoich projektach znacznie ciekawsze formy architektoniczne, takie jak fontanny, zielone dachy, a nawet całe łąki kwietne. Z jednej strony kierują się przy tym troską o komfort mieszkańców, z drugiej doskonale zdają sobie sprawę z tego, że klienci są w stanie zapłacić więcej za mieszkanie położone w ładnym otoczeniu.

inwestycje-hossa-deweloper

Bliskość natury – spokój i relaks na wyciągnięcie ręki

Zamieszkiwanie w bezpośrednim sąsiedztwie zieleni niesie za sobą szereg korzyści. Stwarza idealne warunki do spacerów i zabaw z dziećmi. Zapewnia piękny widok z okna. Drzewa sprzyjają oczyszczeniu powietrza i obniżają temperaturę otoczenia w upalne dni. Wpływają również na retencję wód opadowych, ułatwiając ich bezpieczne odprowadzanie, a tym samym odciążając kanalizację deszczową. Przede wszystkim kontakt z naturą sprawia jednak, że człowiek czuje się spokojniejszy i bardziej zrelaksowany. Właśnie takie odczucia powinno się mieć, kiedy po intensywnym dniu w końcu wraca się do własnego domu, żeby odpocząć.

Mieszkania z rynku pierwotnego w Gdańsku i Gdyni

Oferta deweloperów obejmująca mieszkania z rynku pierwotnego w Gdańsku i Gdyni jest naprawdę szeroka. Niestety nie wszyscy w swoich projektach uwzględniają wystarczająco dużo miejsca na tereny zielone i w odpowiedni sposób je eksponują. Wybetonowane niemal w całości osiedla bez skrawka roślinności nie należą do rzadkości. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję o kupnie konkretnej nieruchomości, warto osobiście sprawdzić okolicę i przekonać się, czy zapewnienia z prospektów reklamowych pokrywają się z rzeczywistością. 

Znajdź swoje „M” w pobliżu natury

Jeśli lubisz wypoczywać wśród zieleni, a kontakt z naturą jest dla Ciebie ważny, zwróć uwagę na inwestycje mieszkaniowe prowadzone przez dewelopera Hossa. Już same nazwy projektowanych osiedli wskazują na to, jak ważną rolę odgrywa w nich roślinności. Sokółka Zielenisz czy Wiszące Ogrody to obietnica komfortowych warunków do życia i spokojnego relaksu w otoczeniu roślin. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje mieszkanie będzie położone w pięknym miejscu, a Ty po powrocie do domu będziesz mógł oddychać pełną piersią i cieszyć oczy widokiem roślin, koniecznie sprawdź te inwestycje!