Proszę obrócić urządzenie

Blog

09.03.2020

W jakim stylu urządzić łazienkę?

Łazienka może być urządzona funkcjonalnie, ale i jednocześnie w określonej konwencji stylistycznej. Jaki styl pasuje do tego pomieszczenia? Nowoczesny, retro czy może minimalistyczny? Istnieje wiele różnych stylów, w jakich można urządzić naszą domową łazienkę. Przedstawiamy 5 propozycji.

W stylu skandynawskim

Trendy ze Skandynawii w urządzaniu wnętrz zadomowiły się również w polskich domach, głównie jeśli chodzi o salony czy kuchnie. Łazienka również może wyglądać zachwycająco, jeśli zdecydujemy się na jej zaaranżowanie w stylu skandynawskim. To naturalny, ciepły styl wnętrz, który cechuje harmonia i korzystanie z naturalnych elementów, takich jak kamień czy drewno. Jeśli podoba ci się styl scandi, wykorzystaj kolory i materiały nawiązujące do przyrody: biel, brązy i szarości.

Elegancki styl glamour w łazience

Wytworne wnętrza w stylu glamour być może nie kojarzą się stricte z łazienkami, ale można też w ten sposób zaaranżować pokój kąpielowy. Styl glamour przejawia się w elegancji i luksusie w doborze dodatków. W takiej łazience warto powiesić lustra w złotych oprawach, kryształowy żyrandol albo wykończyć obudowę wanny mozaiką. Przemyślana aranżacja glamour będzie zachwycająca.

Minimalistyczne podejście

Pozbawiona zbędnych dodatków, bibelotów czy dekoracyjnych elementów łazienka będzie udekorowana w minimalistyczny sposób. Takie pomieszczenie będzie praktyczne, a prostota wyposażenia sprzyjać będzie jego utrzymaniu w idealnej czystości. Do minimalistycznej łazienki pasują lustra bez ram, meble pozbawione uchwytów i zamykane szafki, w których znajdą się wszystkie kosmetyki i przybory toaletowe.

Ozdobny styl Art Deco w łazience

Art Deco to znany trend stylistyczny, który może być wykorzystany również we wnętrzach łazienkowych. Paleta kolorów będzie skromna i ograniczy się do bieli, czerni oraz srebra i złota. Jednak chromowane elementy, na wysoki połysk, geometryczne wzory i bogate zdobienia dodadzą szyku pomieszczeniu, dzięki czemu będzie ono miało luksusowy charakter.

W stylu retro

Wanna na szykownych nóżkach, lustra w rzeźbionych ramach pokrytych złotą emulsją, a także złote krany ze standardowymi kurkami to tylko jedne z wielu elementów, jakie pozwolą na zaaranżowanie łazienki w stylu retro.

Rynek pierwotny Gdańsk – zobacz co dla Ciebie mamy!