Proszę obrócić urządzenie

Blog

22.06.2023

Wakacyjny apartament – atrakcyjne ulokowanie Twojego kapitału

Turystyka krajowa w ostatnim czasie nabiera tempa i wiele wskazuje na to, że nie zamierza się zatrzymać. Znalezienie wolnego miejsca noclegowego w popularnych miejscach w trakcie sezonu często graniczy z cudem. Chcesz na tym skorzystać i przy okazji uzyskać dochód pasywny? Dowiedz się, kiedy warto zainwestować w mieszkanie na wakacje w Gdańsku lub Gdyni.

Spis treści

Nieruchomości, czyli sposób na rozsądne inwestowanie

Zakup nieruchomości to jedna z pewniejszych inwestycji. Szczególnie jeśli zainwestujesz w mieszkanie ulokowane w atrakcyjnej (pod względem turystycznym) miejscowości. Wakacyjny apartament może wtedy służyć na trzy sposoby:

 • jako lokata kapitału – z czasem będzie zyskiwać na wartości,
 • daje pasywny zarobek, z którego regularnie czerpiesz dochód, ponosząc minimalne koszty,
 • możesz korzystać z mieszkania, kiedy przyjdzie Ci na to ochota.

Znalezienie najemców jest zaś niezwykle łatwe w dzisiejszych czasach. Wystarczy zrobić zdjęcia i umieścić gotową ofertę w popularnych wyszukiwarkach miejsc noclegowych. Apartament na wynajem to atrakcyjna inwestycja, która idealnie wpisuje się w potrzeby współczesnej turystyki. Po chwilowej fascynacji zagranicznymi wojażami, Polacy coraz chętniej wypoczywają w swoim kraju. Z roku na rok przybywa też zagranicznych turystów, którzy dopiero odkrywają uroki Polski.

Czym jest wakacyjny apartament?

Istnieją dwa, podstawowe rodzaju najmu: długo i krótkoterminowy. Wakacyjny apartament należy do drugiej kategorii. Jest to więc nieruchomość, którą wynajmujesz na krótki okres turystom. Takie rozwiązanie jest preferowane przez osoby, które cenią swoją prywatność i mają dość zatłoczonych hoteli. 

Potencjał apartamentów na wynajem wciąż pozostaje niewyczerpany. Lokując swój kapitał w ten sposób, zyskujesz:

 • wysoki, regularny dochód z najmu,
 • niskie ryzyko utraty kapitału,
 • wakacje bez płacenia za hotel dla Ciebie, Twojej rodziny i przyjaciół,
 • bezpieczną przyszłość na emeryturze (dodatkowy zarobek lub gotowe miejsce do zamieszkania).

Co więc zrobić, żeby dołączyć do grona inwestorów? Mieszkanie na wakacje w Gdyni lub innej miejscowości powinno być odpowiednio atrakcyjne, dlatego warto skupić się na rynku pierwotnym i szukać atrakcyjnej lokalizacji. W Gdyni można wziąć pod uwagę inwestycję Plac Unii, zlokalizowaną nieopodal Skweru Kościuszki i urokliwej nadmorskiej promenady.

Trójmiasto – idealne miejsce na zakup apartamentu na wynajem

Decydując się na kupno apartamentu, w pierwszej kolejności należy zdecydować o jego lokalizacji. Powinna być ona atrakcyjna z punktu widzenia turystów. Z tego powodu, idealnym miejscem na taką inwestycję jest Trójmiasto. Co wpływa na atrakcyjność tego miejsca?

 • bliskość morza,
 • region dynamicznie rozwijający się gospodarczo,
 • rozbudowana infrastruktura turystyczna,
 • bogata oferta kulturalna (m.in. muzea, centra rozrywki oraz koncerty),
 • liczne zabytki i atrakcje,
 • możliwość uprawiania sportów wodnych,
 • trasy spacerowe i rowerowe, tereny zielone.

Do Trójmiasta zjeżdżają turyści polscy i zagraniczni, rodziny z dziećmi, single, pary oraz przedsiębiorcy. Region jest aktywny przez cały rok, nie będzie to więc jedynie sezonowe mieszkanie na wakacje. Gdańsk i okolice zapewniają mnóstwo atrakcji, nie musisz więc martwić się o to, że apartament będzie stał pusty. 

W naszej ofercie znajdziesz specjalne oferty mieszkań w Trójmieście, które mogą sprawdzić się jako wakacyjne apartamenty.

 apartamenty-inwestycyjne-nad-morzem

Jak urządzić wakacyjny apartament?

Apartament na wynajem powinien przyciągać gości nie tylko doskonałą lokalizacją, ale także atrakcyjnym wystrojem. Wnętrza mają być komfortowe oraz funkcjonalne. Poza podstawowym wyposażeniem i meblami warto zdecydować się na takie udogodnienia jak zmywarka do naczyń, pralka, kompleksowo urządzona kuchnia oraz ekspres do kawy. 

Wystrój mieszkania musi odpowiadać zróżnicowanym gustom. Neutralna, jasna kolorystyka optycznie powiększy wnętrza oraz nada im świeżego wyglądu. Uniwersalna aranżacja i subtelne dekoracje szybko przyciągną najemców oraz sprawią, że będą się tam czuć swobodnie. Dobrym pomysłem jest też nawiązanie do bliskości morza, poprzez np. umieszczenie ozdób z morskim motywem.

Mieszkania inwestycyjne z oferty dewelopera Hossa

Wiesz już, jak wiele możesz zyskać, kupując mieszkanie na wakacje w Gdyni lub Gdańsku? Zrealizuj swoje marzenia i zaufaj jednemu z liderów trójmiejskiego rynku deweloperskiego. Grupa inwestycyjna Hossa SA ma w swojej ofercie przestronne apartamenty w znakomitych lokalizacjach, w tym znajdujący się w niedalekiej odległości od centrum miasta gdański Garnizon. Możesz też liczyć na pomoc w urządzeniu wnętrz: skorzystaj z opcji „pod klucz”, a zajmą się tym profesjonalni architekci. To inwestycja, która zapewni Ci bezpieczną i spokojną przyszłość.