Proszę obrócić urządzenie

Blog

24.06.2022

Więcej niż inwestycja. Zobacz, co zyskujesz, wybierając gdański Garnizon

Zajmująca 25 hektarów powierzchni dzielnica pod historyczną nazwą Garnizon to nowoczesna inwestycja z duszą i przykład niezwykłej koncepcji urbanistycznej, która łączy w sobie wszystkie zalety wielkomiejskiego życia, funkcjonalne rozwiązania i historyczną zabudowę. Jeśli szukasz mieszkania w Trójmieście, w naszym artykule dowiesz się, dlaczego Garnizon to miejsce dla Ciebie. Przeczytaj!

Spis treści

Miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością

Dzielnica swoją nazwą bezpośrednio nawiązuje do ponad 100-letniej historii tego miejsca. To tu pod koniec XIX wieku powstały koszary wojskowe dla Czarnych Huzarów Cesarza Wilhelma II, potem przejęła je Policja Ochrony, a następnie jednostki Wojska Polskiego. Dziś nadal można podziwiać kunszt ówczesnych architektów obiektu, dzięki przemyślanej rewitalizacji.

Niepowtarzalny klimat gdańskiego Garnizonu i harmonię architektonicznych koncepcji tworzą starannie dobrane materiały wykończeniowe oraz detale, m.in.:

 • ceramiczne elewacje;
 • żeliwne kolumny;
 • granitowy bruk.

W całym projekcie czuć szacunek dla lokalnej historii, którą można tu odkrywać na każdym kroku. Odrestaurowane budynki zostały zaadaptowane do współczesnych potrzeb, stając się przykładem idealnego połączenia tradycji i nowoczesności.

Garnizon – jedna inwestycja, wiele funkcji

Garnizon oprócz niezwykłego designu i bogatej historii wyróżnia także wielofunkcyjność przestrzeni. Są tu zarówno lokale mieszkaniowe, jak i:

 • punkty usługowe;
 • sklepy;
 • powierzchnie biurowe;
 • obiekty sportowe;
 • miejsca kulturalne.

Dzięki temu dzielnica jest swego rodzaju miastem w mieście – w sercu Gdańska funkcjonuje samowystarczalna enklawa z licznymi atrakcjami, rozrywkami i punktami usługowo-handlowymi. Kameralny charakter zabudowy, liczne place i skwery, a także odcięcie od ruchu ulicznego tworzą atmosferę przytulności oraz spokoju.

Wyjątkowe mieszkania na mapie Gdańska

Garnizon to przede wszystkim nowoczesne mieszkania w Gdańsku. Przestronne lofty z wysokimi sufitami są urządzone stylowo i funkcjonalnie z materiałów najwyższej jakości. Nieruchomości dostępne są w wielu wariantach od niewielkich lokali po kilkupokojowe apartamenty z tarasami. Dzięki temu każdy znajdzie mieszkanie idealne do swoich potrzeb – singiel, młoda para czy duża rodzina. Do dyspozycji mieszkańców są także piękne i wygodne przestrzenie wspólne oraz zewnętrzne skwery pełne zieleni i oryginalnej małej architektury.

Doskonała lokalizacja inwestycji pozwala na łatwy dojazd do pracy czy szkoły w innych częściach miasta, ale sam Garnizon zapewnia bliskość obiektów oświatowych, sportowych i usługowych. Dzięki temu wiele spraw można załatwić w okolicy podczas codziennego spaceru.

garnizon-nowoczesne-osiedle

Przestrzeń sprzyjająca spotkaniom

W dzielnicy nie brakuje także urokliwych i atrakcyjnych miejsc do spędzania wolnego czasu. Mieszkańcy mogą spotykać się z rodziną i przyjaciółmi w różnorodnych kawiarniach, pubach i restauracjach takich jak:

 • Zakwasownia;
 • JAFFA eat&drink;
 • MARMOLADA CHLEB I KAWA;
 • Umam;
 • Stary Maneż.

Na terenie Garnizonu znajduje się także targ z ekologiczną żywnością Bazar Natury. Z kolei osoby lubiące bardziej aktywne rozrywki mogą skorzystać z oferty obiektów rekreacyjno-sportowych – klubu badmintona, szkoły tańca, siłowni oraz centrum wspinaczkowego.

Sztuka na wyciągnięcie ręki

Gdański Garnizon to także idealne miejsce dla artystów, działaczy kultury i miłośników sztuki. W 7 budynkach na terenie dawnych koszar oraz w parkowym corso nad Strzyżą realizowany jest niezwykły projekt – Garnizon Kultury. To miejsce towarzyskich, kulturalnych i artystycznych spotkań, które obejmuje m.in.:

 • klub muzyczny Stary Maneż;
 • show roomy;
 • pracownie artystyczne;
 • galerie sztuki;
 • Pomorski Inkubator Kultury.

Mieszkańcy mogą brać udział w lokalnych wydarzeniach, a także korzystać z bogatej oferty warsztatowej czy realizować własne projekty we współpracy z ludźmi pełnymi pasji i kreatywności.

Odkryj mieszkania w gdańskim Garnizonie

Garnizon to wyjątkowa inwestycja, w której znajdziesz swoje wymarzone mieszkanie i naprawdę poczujesz się jak w domu. To gwarancja wygody i funkcjonalności, które zapewniają nowoczesne rozwiązania, przemyślany design i dobre skomunikowanie z innymi punktami miasta. Jeśli szukasz nieruchomości innej niż wszystkie, to właśnie ją znalazłeś. Wejdź na naszą stronę i poznaj dostępne w ofercie mieszkania pod klucz w Gdańsku!