Proszę obrócić urządzenie

Blog

05.01.2021

Wykończenie mieszkania deweloperskiego: na jaki styl się zdecydować?

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym pozwala na swobodną aranżację jego przestrzeni. Urządzanie go będzie łatwiejsze niż w przypadku mieszkania używanego, z rynku wtórnego. Pytanie tylko, jaki styl wybrać w celu wykończenia mieszkania deweloperskiego?

Czym jest mieszkanie deweloperskie?

Mieszkania z rynku pierwotnego mogą być sprzedawane w stanie surowym albo w stanie deweloperskim. Umowa podpisywana z deweloperem zwykle powinna definiować, co kupujący otrzymuje w ramach wykończenia deweloperskiego. Najczęściej w takim przypadku można uzyskać lokum z otynkowanymi ścianami, betonową wylewką na posadzkach czy z przygotowaną instalacją elektryczną i wyjściami z przeznaczeniem na oprawy oświetleniowe. Mieszkanie powinno mieć drzwi zewnętrzne i instalację grzewczą, ewentualnie gazową oraz przyłącza wodno-kanalizacyjne.

To od kupującego w takiej sytuacji zależy, w jakim stylu urządzone zostanie mieszkanie i jakie sprzęty się w nim znajdą.

Duży wybór różnych możliwości

Styl wykończenia mieszkania deweloperskiego należy wybrać już na etapie wyboru rodzaju pokrycia podłóg czy koloru ścian, ponieważ powinny one z nim współgrać. Jeśli planujemy wykończenie mieszkania w stylu skandynawskim, możemy dobrać do niego drewniane, surowe podłogi i białe lub jasnoszare ściany, zaś w stylu loftowym, industrialnym, lepsze będą ściany z betonu architektonicznego i surowe podłogi, np. żywiczne. Tak naprawdę, kupujący mają nieograniczone możliwości decydowania o stylu wykończenia wnętrz swojego nowego mieszkania. Popularny jest przy tym styl nowoczesny, minimalistyczny, wspominany skandynawski czy glamour, w którym nie brakuje elementów przywodzących na myśl królewski przepych.

Warto zdecydować się na styl, który nie jest tylko chwilową modą, ale pasuje do poczucia gustu właściciela mieszkania i wszystkich domowników. W przypadku skandynawskiego łatwo można go później zmienić na inny, wykorzystując do tego celu np. kolorowe dodatki. Eklektyzm we wnętrzach również jest łatwym stylem do uzyskania – wystarczy połączyć elementy z różnych epok i w różnym stylu ze sobą. Mieszkanie od dewelopera powinno być urządzone w sposób estetyczny, ale i po prosty praktyczny.

Sprzedaż mieszkań Gdynia – zobacz co dla Ciebie mamy!