Proszę obrócić urządzenie

Blog

25.04.2022

Zakup mieszkania dla dziecka. Czy to dobra inwestycja?

Każdy rodzic chce jak najlepiej zabezpieczyć przyszłość swojej pociechy, a jednym najpopularniejszych sposobów na to jest zainwestowanie w mieszkanie dla dziecka. Choć jest to kosztowne rozwiązanie, w szerszej perspektywie może nie tylko ułatwić dziecku wejście w dorosłość, ale też przynieść mu zyski. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania w Trójmieście dla swojej pociechy, przeczytaj nasz artykuł i poznaj zalety takiej inwestycji.

Zakup mieszkania dla dziecka – sposób na zabezpieczenie jego przyszłości

Nawet rodzice, którzy bardzo kochają swoje pociechy, chcą na starość nacieszyć się w spokoju emeryturą i mieć czas dla siebie. Dlatego zależy im na tym, by ich dziecko szybko się usamodzielniło i założyło własną rodzinę. W tym celu kupują nieruchomość, która znacznie ułatwia proces wchodzenia w dorosłość.

Bardzo wiele osób rozpoczyna poszukiwanie mieszkania, gdy dziecko wybiera się na studia do innego miasta. W tym wypadku możliwości są dwie – zakup lub wynajem. W dłuższej perspektywie to właśnie kupienie nieruchomości może się okazać lepszym i mniej kosztownym pomysłem. Niestety, wielu rodziców wybiera mieszkanie dla przyszłego studenta, kierując się głównie ceną. Tymczasem powinieneś pamiętać, że lokal z rynku pierwotnego, jak na przykład nasze osiedle Plac Unii, to:

 • lepsza lokalizacja;
 • wyższy standard i komfort;
 • wysoka jakość wykonania;
 • niższy czynsz;
 • jakościowe i energooszczędne budownictwo.

Nieruchomości z rynku wtórnego, choć są tańsze, zwykle wymagają gruntownego remontu, nie zawsze są dobrze izolowane i mogą kryć inne wady spowodowane wiekiem budynku. Co za tym idzie, ukryte koszty.

Zalety zakupu mieszkania dla dziecka

Oczywiście, inwestycja w mieszkanie to spory wydatek, jednak jeśli możesz sobie na niego pozwolić, warto go rozważyć. Własna nieruchomość to:

 • spokój rodziców, a w przyszłości także dziecka;
 • dodatkowe źródło dochodu;
 • zabezpieczenie finansowe na wypadek różnych problemów pieniężnych;
 • łatwiejsze wejście w dorosłość.

Warto wziąć pod uwagę, że lokal nie musi stać pusty, czekając, aż dziecko się do niego wprowadzi – wynajem to doskonały sposób na zdobycie zysku pasywnego, który może pomóc w spłacie rat za ewentualny kredyt na mieszkanie.

zakup-mieszkania-dla-dzieci

Szansa na łatwiejszy start w dorosłość

Wciąż rosnące ceny nieruchomości, a równocześnie sytuacja na polskim rynku pracy, gdzie średnie wynagrodzenie coraz rzadziej pozwala na odłożenie oszczędności, sprawiają, że kolejnym pokoleniom trudniej jest nabyć własne mieszkanie. W efekcie dzieci mieszkają z rodzicami nawet do 30 lub 40 roku życia. Zakup lokalu jest więc nie tylko inwestycją w dobro dziecka, ale też szansą na to, że szybciej się usamodzielni i założy własną rodzinę.

Pierwszym krokiem w dorosłość dla dziecka jest wyjazd na studia – w tym momencie wielu rodziców nadal decyduje się na wynajem lokalu lub pokoju dla studenta. Tymczasem porównując ceny za wynajem w miastach z najpopularniejszymi uczelniami wyższymi, szybko zauważysz, że podobne lub nawet mniejsze koszty wiążą się ze spłatą rat kredytu w przypadku zakupu nieruchomości. Przy tym raty spłacasz za własne mieszkanie, które w przyszłości może stać się własnością Twojego dziecka i domem dla Twoich wnuków.

Inwestycja, która w perspektywie może przynieść zysk

Zakup nieruchomości w wyższym standardzie na rynku pierwotnym to gwarancja jakości, która zawsze jest w cenie. Nowe budownictwo to:

 • bezpieczeństwo;
 • ekologiczne rozwiązania;
 • dobra lokalizacja, jak w przypadku wyjątkowego osiedla Garnizon, usytuowanego w centrum Trójmiasta.

Tego typu mieszkanie w Trójmieście z pewnością nie straci na wartości i atrakcyjności, dlatego nie będziesz miał problemu z jego wynajmem czy sprzedażą z zyskiem, jeśli Twoje dziecko nie zdecyduje się w nim zamieszkać. Nieruchomość to stosunkowo bezpieczny sposób na ulokowanie kapitału i stworzenie poduszki finansowej w razie ewentualnych problemów.

Poszukujesz mieszkania dla Twojego dziecka w Trójmieście?

Jesteśmy firmą deweloperską z wieloletnim doświadczeniem, która oferuje mieszkania pod klucz oraz na kredyt. Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać idealną nieruchomość na jednym z naszych nowoczesnych osiedli – Placu Unii, Garnizonie czy Sokółce Zielenisz. Dokładamy wszelkich starań, żeby pomóc w dopasowaniu oferty do określonych wymagań. Jeśli zależy Ci na zapewnieniu swojemu dziecku lepszej i bezpieczniejszej przyszłości, wejdź na naszą stronę i skontaktuj się z nami!