Proszę obrócić urządzenie

Lokalizacja

Puls Śródmieścia

Plac Unii znajduje się w sercu miasta. Życie tu ma swój wyjątkowy rytm, energię i styl, bo centrum to możliwości i puls wydarzeń.

Siatka śródmiejskich ulic otacza Plac Unii archipelagiem miejsc, które nadają miejskiemu życiu rytmu, smaku i kolorów. Kawiarnie, restauracje, puby, kluby, knajpki, sklepiki, pracownie czekają tuż za rogiem. Centrum Gdyni to także miejsce dla aktywnego spędzania czasu. Tylko kilka kroków dzieli Plac od nadmorskich parków i wzgórz, bulwarów, mariny i plaży.

Puls Śródmieścia

Spotkania, Odpoczynek, Równowaga

Plac Unii zaprojektowano tak, by integrował mieszkańców, ale także stanowił enklawę spokoju w pełnym życia śródmieściu. Zróżnicowana przestrzeń dopełniająca części mieszkalne kamienic to zarówno intensywna parkowa zieleń, miejsca rekreacji oraz zabaw dla dzieci, jak również kawiarniane ogródki i lokale usługowe. Projekt Placu zapewnia równowagę między wszystkimi jego funkcjami.

Spotkania, Odpoczynek, Równowaga

Kultura na wyciągnięcie ręki

Plac Unii powstaje na kulturalnym szlaku miasta, biegnącym wzdłuż ul. Armii Krajowej, prowadzącej do miejskiej plaży. Lokalizacja blisko świata kultury i sztuki podkreśla wyjątkowość i indywidualizm projektu.

Wzdłuż ul. Armii Krajowej położone są najważniejsze gdyńskie ośrodki kultury, takie jak Gdyńskie Centrum Filmowe wraz z Gdyńską Szkołą Filmową oraz największy w Polsce Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej.

Kultura na wyciągnięcie ręki