Proszę obrócić urządzenie

Blog

11.04.2022

Kameralne osiedle w mieście. Czy to możliwe?

Coraz częściej osoby decydujące się na mieszkanie w mieście poszukują nieruchomości, które łączyłyby w sobie cechy wielkomiejskiej wygody ze spokojem życia na przedmieściach. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, deweloperzy tacy jak firma Hossa tworzą nowoczesne, kameralne osiedla, które są swego rodzaju enklawami ciszy i bezpieczeństwa w zgiełku miasta. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj zalety naszej alternatywy dla betonowych blokowisk.

Moda na kameralne osiedla zagościła na dobre

Lokalizacja, infrastruktura, wystrój wnętrza, funkcjonalność – wszystkie te czynniki są bardzo istotne przy wyborze mieszkania. Standardowe, miejskie blokowiska zwykle ich nie zapewniają, przez co większości ludzi kojarzą się ze ściskiem i niewygodą. Tymczasem nowoczesne budownictwo oferuje zupełnie nowe podejście do życia w mieście, a jego odzwierciedleniem stały się kameralne osiedla takie jak Fort Forest. To wyjątkowe kompleksy z pięknymi i innowacyjnymi budynkami mieszkalnymi oraz zieloną przestrzenią, które odpowiadają aktualnym trendom panującym na rynku nieruchomości.

Najważniejsze wyróżniki kameralnego osiedla

Dziś osiedle to jeden organizm, w którym harmonijnie łączy się przestrzeń mieszkalna, biurowa i usługowa. Takie projekty wyróżniają:

 • dobra i dokładnie przemyślana lokalizacja;
 • doskonałe skomunikowanie z innymi częściami miasta;
 • zamknięte i strzeżone podwórka oraz parkingi;
 • piękne tereny zielone i przestrzenie wspólne.

Co więcej, nowe osiedla, takie jak Chwarzno Polanki w Gdyni, mają wyjątkowy design, którym sprawia, że prezentują się atrakcyjnie, idealnie wpisując się w naturalny krajobraz otoczenia. Są także niezwykle funkcjonalne, dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań i wielu udogodnień.

Charakter budynku

W przeciwieństwie do szarych i jednakowych blokowisk starego budownictwa nowoczesny rynek nieruchomości oferuje ogromny wybór mieszkań w budynkach o niepowtarzalnym charakterze i klimacie, który tworzą:

 • niestandardowe rozwiązania przestrzenne;
 • nowoczesne bryły;
 • estetyczne połączenie kamienia, drewna i szkła oraz żywej roślinności;
 • oryginalne elementy małej architektury;
 • wykorzystanie naturalnych walorów otoczenia.

W nowym budownictwie nawet w obrębie jednego kompleksu możesz znaleźć mieszkania w różnym typie i o różnym metrażu – od funkcjonalnych kawalerek po przestrzenne lofty z tarasami takie jak na gdańskim osiedlu Garnizon.

kameralne-osiedle

Atrakcyjna lokalizacja

Bez wątpienia jedną z największych zalet nowych kompleksów mieszkalnych jest ich położenie. Deweloperzy szczególną uwagę zwracają na bliskość najważniejszych punktów usługowych, a także instytucji takich jak szkoły czy przedszkola. Co więcej, współczesne kompleksy mieszkalne często otoczone są zielenią – to właśnie ona w dużej mierze sprawia, że są tak kameralne i klimatyczne. Bliskość natury to także lepszej jakości wypoczynek. Warto tu wspomnieć także elementach małej architektury, która sprawia, że każde osiedle zyskuje niepowtarzalny charakter.

Materiały wysokiej jakości

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów wysokiej jakości nowe budownictwo to zdecydowanie lepsza izolacja termiczna i dźwiękowa. Dzięki temu mieszkania są cichsze i energooszczędne, a co za tym idzie, ekologiczne. Wykorzystanie trwalszych materiałów i bardziej ekonomicznych rozwiązań budowlanych to gwarancja dłuższej żywotności lokalu i wyższego standardu życia. Biorąc pod uwagę, że nieruchomość to inwestycja na długie lata, jest to niezwykle ważny czynnik.

Kameralne osiedla z nadmorskim klimatem

Jeśli marzysz o życiu nad morzem, to w naszej ofercie znajdziesz niezwykłe nieruchomości w najlepszych rejonach Gdańska i Gdyni:

 • otoczony lasem i doskonale strzeżony Fort Forest;
 • Chwarzno Polanki z terenem rekreacyjnym i w sąsiedztwie stuletniego lasu;
 • samowystarczalny Garnizon, łączący odrestaurowane XIX wieczne budynki dawnych koszar z nowoczesnymi budynkami mieszkalnymi.

Każde nasze osiedle jest przytulne, kameralne, funkcjonalne i bezpieczne. Możesz w pełni cieszyć się atrakcjami dużego miasta i nadmorskim klimatem, a równocześnie nie rezygnujesz ze spokoju i prywatności.

Mieszkaj komfortowo – wybierz nowe mieszkanie od Hossy

Jako deweloper z wieloletnim doświadczeniem oferujemy mieszkania w wysokim standardzie w Gdyni i w Gdańsku. Nasz nowoczesne osiedla to połączenie wygody, spokoju i bezpieczeństwa z doskonałą lokalizacją i komfortem życia w dużym mieście. Szukasz mieszkania? Napisz do nas i razem znajdźmy Twój nowy dom!