Proszę obrócić urządzenie

Lokalizacja

SPRAWNA KOMUNIKACJA MIEJSKA

Dzielnicę Chwarzno-Wiczlino sprawnie łączy z centrum Gdyni i sąsiednimi dzielnicami komunikacja miejska. Do licznych udogodnień stworzonych z myślą o mieszkańcach dzielnicy należą m.in.: linia wewnątrzdzielnicowa i nocna oraz pierwszy w Polsce kontrapas dla autobusów uruchamiany na leśnym odcinku ulicy Chwarznieńskiej w godzinach szczytu. Realizowane i planowane rozwiązania drogowe znacząco usprawnią komunikację osiedla z resztą aglomeracji. Dzięki nowym projektom komunikacyjnym będzie można jeszcze szybciej dotrzeć do śródmieścia Gdyni, centrów biznesowych Gdańska i atrakcji Sopotu.

SPRAWNA KOMUNIKACJA  MIEJSKA

NOWE ROZWIAZANIA KOMUNIKACYJNE

TRASA KASZUBSKA

Zrealizowana Trasa Kaszubska usprawnia codzienną komunikację mieszkańców dzielnicy Chwarzno-Wiczlino z trójmiejską aglomeracją, zapewniając szybki dojazd do węzła przesiadkowego Karwiny, centrum Gdyni, Sopotu czy Gdańska Oliwy. Dzięki budowie bezkolizyjnych węzłów, w dużej mierze odciążone zostały połączenia Obwodnicy Trójmiasta z ulicą Chwaszczyńską i dalej: ulic Chwaszczyńskiej z Nowowiczlińską.

NOWE ROZWIAZANIA KOMUNIKACYJNE

OBWODNICA WITOMINA

Powstanie dwupasmowej Obwodnicy Witomina władze miasta Gdyni zapowiedziały w lipcu 2019 r., a w październiku tego samego roku ogłoszony został przetarg na projekt. Obwodnica będzie łączyć ulicę Chwarznieńską z Kielecką. Dzięki przemyślanej integracji z istniejącą siecią dróg, zmniejszy się ruch samochodowy na ulicy Chwarznieńskiej oraz łatwiej będzie przemieszczać się między Chwarznem-Wiczlinem a Obwodnicą Trójmiasta oraz Gdynią Śródmieściem.

Obecnie realizowana jest rozbudowa ul. Chwarznieńskiej (2024 r.) w rejonie od ul. Wagnera do Węzła Chwarzno. Wraz z rozbudową powstaje buspas, parking park&ride oraz bezkolizyjny wjazd na Obwodnicę Trójmiasta w kierunku Gdańska. Modernizacja dróg usprawni korzystanie z komunikacji miejskiej i korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo kierowców.

pobierz folder